Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen notebook-ot/netbook-ot...

Milyen notebook-ot/netbook-ot ajánlanátok 140000-ig?

Figyelt kérdés

Internetezèsre,filmnézésre,tanulásra,skypelésre kéne.

Proci,vidikártya mind1

egyedül a hosszabb üzemidő, webkam számít .

Előre is köszi



2013. febr. 25. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora üzemidőre gondoltál? Ezek kb 3 órát bírnak ki enyhe (általad leírt) terhelés mellett. Kivéve ha intenzív webkamozásra gondolsz, akkor akár 1,5 órára esik le, de azt végig kamozhatod.


Operációs rendszer legyen rajta, vagy azt megoldod?


De íme az én javaslataim oprendszer nélkül:


Netbook (70ezer):

[link]


Notebook (80ezer):

[link]

2013. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, az op rendszert megoldom, az üzemidő olyan 2-3 órára gondoltam

esetleg még olyan kívánságom lenne h. minimum 3db 2.0 usb csatlakozó legyen rajta

2013. febr. 25. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, a Notebookom az jó 3 USB-re, de szerintem ilyen felhasználási célra 80 ezernél többet nem érdemes rászánni. Úgyhogy szerintem azt vedd meg. Vagy attól függ a tanulás rész kimerül-e másban is (gondolok itt bármilyen stúdióprogramra, ha olyan helyen tanulsz vagy kívánsz továbbtanulni).
2013. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3d tervező progikat kéne vinnie
2013. febr. 26. 18:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Kizárod a fontos elemeket, majd jelzed 3d-zni akarsz. Ez aztán az érdekes.


Amúgy tessék:


[link]


Ennél jobban ezen az áron nem találsz.

2013. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor kell egy izmosabb videokártya:


[link]


130 ezer. Packard Bell lapi, relatív olcsó és hatalmas tudása van, a legújabb tervezőprogramokat is képes futtatni.


-Az aksinak nagyon nagy kapacitása van (akár 5-6 óra, ha nem fut semmi különös progi).

-Igaz, nem tartozik az igényeidhez, de kellemes mellékhatása, hogy a legtöbb újabb játékot (pl Diablo III) is gond nélkül viszi a legszebb grafikán.

-VGA csatlakozóval felszerelve, így csatlakoztathatod mondjuk az otthoni nagyobb monitorra a jobb tervezés kedvéért.

-Aztán mindenféle apróság, ami kellemes: DVD író, teljes billentyűzet, kártyaolvasó, gyors adatátviteli sebesség, 3 USB, kártyaolvasó... Bluetooth-ot mondjuk hiányolom belőle, bár az nem is olyan fontos.


Talán egyetlen hátránya, hogy ha elrontod 2 év garancia után, akkor azt költségesebb javíttatni: sajnos külön szerviz nincs rá. De ha megőrzöd az egészségét, 5 év múlva is érni fog minimum 80 ezret (ellenben a legtöbb lapival, ami szinte 20-30 ezerre süllyed ennyi idő után). Így akár később el is adhatod, ha feleslegessé vált vagy változnak az igényeid (és ezzel kalkulálva 50 ezer Ft-ba kerül 5 évre, ami nem rossz).

2013. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na igen, a másik válaszolóé is jó. +10 ezerért, gyengébb videokártyáért, kevesebb RAM-ért, gyengébb adatátvitelért cserébe kétszer akkora tárhelyed lesz és egy kicsit erősebb processzor no meg bluetooth.


Szerintem az én megoldásom még mindig jobb, de az is mehet. :)

2013. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. febr. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!