Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megállapítani...

Hogyan lehet megállapítani egy kínai cégről, hogy valós-e?

Figyelt kérdés
Erről lenne szó: [link]
2013. febr. 25. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyanús, még egy postai cím sincs feltüntetve a honlapon vagy az, hogy hol van bejegyezve a cég. A scamsite-okkal foglalkozó honlapok szerint Amerikában regisztrálták a honlapot, és egy éves sincs.


Ahhoz, hogy tudd, hogy tényleg létezik a cég, tudni kellene hol van bejegyezve, Szingapúr, Hong Kong, Kínai Népköztársaság esetleg Tajvan?


Ha van bátorságod kérd el a postai címüket, ha erre nem válaszolnak vagy valami nagyon kamunak tetszö címet adnak, akkor nincs miröl beszélnünk.

2013. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hintalow ***** válasza:

A legjobb módszer egy oldal hitelességéről az, ha egyszerűen beírod a nevét google keresőbe, és megnézed a találatokat.

Ha tapasztalatokat, leírásokat, ajánlatokat dob ki olyanoktól, akik már vásároltak ott (és meg is kapták a terméket) akkor bevállalható.

Ha olyan találatok vannak rögtön az elején, hogy scam, fraud stb. az már nagyon gyanús.

Ennél az oldalnál rögtön az első pár találat között voltak érdeklődések, hogy átverés -e. Ez még önmagában nem vészes, mert nem volt konkrét tapasztalat leírva.

Viszont, ezeken kívül csak a domain regisztrációval kapcsolatos adatok szerepeltek. (ha enyire információszegény a keresés, az is gyanús)

De azért megnéztem az oldalt is:

rengeteg csalogató termék, de az egész olyan mint egy Patyomkin-falu weboldalként: üres.

Nincsenek árak, a kontakt gyakorlatilag egy darab ímélcím, meg egy semmitmondó kína cím (kb ellenőrizhetetlen)

Egy webshopnál alap, hogy részletes leírás legyen a vásárlásról, fizetésről, szállításról, garanciáról stb.

Itt support címszó alatt pár mondatos semmitmondó szöveg szerepel, valami garanciáról (nem vettem a fáradtságot, hogy részletesebben lefordítsam)

Nem derül ki az sem, hogy mivel lehet fizetni, egy webshopnál ami alap, az ugye paypal/illetve bankkártya, tehát visa mastercard logók az elvártak.

Na itt semmi nincs, csak pár banknak, szállítócégnek, és a western unionnak a logója, ami már önmagában ha jelölve van mint fizetési mód,(és itt szinte csak az szerepel mint fizetéshez köthető szolgáltatás) akkor a tapasztalt netező magas fokozatba kapcsol gyanakvás terén.


Tehát ahogy írtam, az egész oldalnak "üres" érzése van, semmi konkrétum, referencia, logika nincs az egészben.


Bocs, hogy ennyit írtam, de ez az oldal mintapéldája lehetne a scam (átvágás) webshopoknak, óvva intelek attól, hogy akár egy levél megírásával vesztegesd az időded feléjük :)


Az a vicc, hogy pár perc kattintgatás után sem derült ki, hogy ha valaki EZEK ELLENÉRE MÉGIS vásárolna tőlük, akkor hogy a fenébe lehet, mert se árak, se kosár funkció, se regisztrálás, se semmi nincs.

(gondolom a szerencsétlen megtalálja a kontaktot, ír nekik, és jönne a kézséges válasz, hogy persze, ide meg ide kell küldeni a pénzt western unionnal, és már küldjük is az árút :)

2013. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

this is our bank information Company Bank Account Information:

Beneficiary Name: MAGALAND CORPORATION TECHONOLOGY LIMITED

Beneficiary Bank: HSBC HongKong

A/C number: 848-384285-838

SWIFT CODE: HSBCHKHHHKH

BANK CODE: 004

ADD of bank: 1 Queen's Road Central,Hong Kong


Kértem tőlük árajánlatokat és minden termékről adtak részletes infót és árat.

2013. febr. 25. 20:17
 4/4 Hintalow ***** válasza:
Háát én nem rendelnék tőlük egy pendrive-ot sem az biztos, főleg nem utalással.
2013. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!