Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hihetek a szememnek?

Hihetek a szememnek?

Figyelt kérdés
Van ez az 500px.com oldal. Gondolom nem csak fotósok ismerik. Egy egy kép annyira hihetetlen... mióta találtam rajta egy leírást (az egyik fotóstól), hogy ő hogyan módosítja a fényképeit, nem tudom mit hihetek el és mit nem, mi az igazi és mi az utólag módosított. Hogyan lehet eldönteni?

2013. febr. 19. 20:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Na persze nem ezekről beszélek, ez nyilvánvalóan nem igazi:

[link]

hanemi nkább az ilyenek:

[link]

[link]

2013. febr. 19. 21:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia


Én AztAdom-on láttam, hogy az ilyesmi fotókat egy teremben/szobában egy asztalon megcsinálják makettben" adnak neki gyönyörű háttereket, és ügyesen lekapják. Szóval szerintem ezek módosítottak :)

2013. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adapter007 válasza:

Sokan egyből Photshoppet kiáltanak, közben lehetséges, nincs is igazuk. Hétköznapi szemmel nehéz is eldönteni.


Én inkább úgy szemlélem, hogy tetszik e a vizuális élmény vagy sem. Ha tetszik, akkor mindegy is talán, hogy mennyire van 'buherálva a kép'. Persze egy jól előkészített, nagy munkával előállított 'igazi' képnek nagyobb az értéke, mint egy ugyanolyan, számítógépes buherálással elkészítettnel, de ha végeredmény mindkét esetben maximálisan ugyan az a minőség, nem lehet megmondani (amúgy akkor vsz. a számítógéppel készített is feltételez egyfajta magas szintű tudást, mert nem mindenki tud jól, manipulálni) akkor talán mindegy is, mert a hozzáadott érték ugyan akkora is lehet.

2013. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Juteszembe...


Na hogyan is csinálták a Csillagok háborúját?


Makett.


#1-voltam :D

2013. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
elég régi kérdés, és ezért már csak a 2. képet látom, ott pl a víz azért olyan, mert hosszú záridővel lett készítve:)
2014. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!