Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a procimat...

Hogyan tudnám a procimat magasabb órajelen járatni? (Core 2 Duo E8400)

Figyelt kérdés

Van egy Asrock G41C-GS alaplapom, és az a gond vele, hogy nem igazán bírja a CPU tuningot.

A procim egy C2D E8400-as, és max. annyit sikerül ezen a lapon elérni vele, hogy 3.00-ról 3.10 GHZ-re tornásszam fel. Ami igencsak kevés...

Az FSB értéknek 344 a vége, ha efölé megyek, lehet BIOS resetet csinálni! VCore voltage opciót valamiért "elfelejtettek" beleintegrálni a lapba, úgyhogy nem tudok plusz feszkót adni a procinak, ez lehet a gond.


Csináltam 2 képet, hátha tudtok valami tanácsot adni:


[link]

[link]


Egyébként próbáltam a DRAM, NB, VTT, GTLRef-et is emelni, a hatás sajnos ugyan ez. Remélem tudtok valami tanácsot adni, előre is köszönöm!


2013. febr. 14. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy processzor órajele a szorzó és a FSB szorzatából adódik. Nem tűnik az Asrock G41C-GS egy tuningbarát alaplapnak. Nem csak feszültség emelési, szorzó állítási lehetőség sincs benne?
2013. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szorzót tudok állítani: (Ratio CMOS Setting)

Próbáltam kisebb szorzót is, és úgy tuningolni, de az sem vezetett semmire... Egyébként ez az össz állítási lehetőség, elég szánalmas sajnos.

2013. febr. 14. 15:00
 3/3 anonim válasza:
Nekem is ilyen kérdésem lenne. nekem asrock g41m-vs3 r2.0 alaplapom van. szintén csak 3,0 ról 3,09 re (343 FSB 9 es szorzóval)lehet tolni. utána nem indul. többszöri próbára meg alapra állítja.Van ugyan valami feszültség amiket lehet állítani csak nem tudom mennyire és mit. Ezt kérdeztem a saját kérdésemnél csak nem jött válasz.
2013. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!