Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új gépet szeretnék venni....

Új gépet szeretnék venni. Láttam, hogy van több féle alaplap, van amihez csak AMD-s CPU és van amihez csak intel-es CPU passzol. Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez több dologtól is függ, mennyi pénzt szeretnél rá költeni és mire használnád, ez a két legfontosabb szempont a többi ezután.
2013. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a baj. Nincs sok pénzem (de ha lenne se szeretném elkölteni). És játszani szeretnék. Tudom, hogy ehhez jó gép kell, ami nem olcsó, de ez van.
2013. febr. 6. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Játékra nagyjából 75.000 Ft egy integrált vga-s rendszer, cpu+gpu-s rendszer pedig nagyjából 90.000 Ft(ez már egész komoly) ha nagyon olcsón akarod megúszni, az integrált vga-s csak AMD jöhet szóba(APU-s rendszer) a 90.000 forintos gépbe már mehet Intel is igény szerint.
2013. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És minőségre/ teljesítményre melyik jobb?
2013. febr. 6. 22:25
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindkettő jó minőségre/teljesítményre, nyilván egy 100.000 forintos konfigba nem rakhatsz i5-öt hiába jó cpu, mert nem fér bele az árba.

Van ahová AMD-t vennék és van ahová Intel procit.

2013. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor lényegében tök mindegy.

Nincs olyan különbség köztük mint a tesco kenyér és a rendes házi kenyér között!?

2013. febr. 6. 23:09
 7/8 A kérdező kommentje:
Kenyeret írtam. Remélem megvan! :)
2013. febr. 7. 14:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Az lehet még döntő tényező, hogy fontos-e neked az alacsony fogyasztás melletti jó teljesítmény, vagy nem zavar-e téged, ha a géped Paksot is leszívja. Az előbbire Intelt az utóbbi esetében AMD javallott.
2014. márc. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!