Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatom át a Grub-ba...

Hogyan állíthatom át a Grub-ban az alapértelmezett operációs rendszert, és a visszaszámlálást?

Figyelt kérdés

Van egy Windows 7-esem, meg egy Ubuntu 12.10-esem, és alapnak az Ubuntu van beállítva, csak ezt szeretném átállítani a Windowsra.

Utánanéztem, lehetséges megoldani, csak még nem tudom, hogy hogyan.



2013. jan. 19. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Az /etc/default/grub filet, rendszergazdaként nyisd meg szerkesztésre például a következő terminál paranccsal:

sudo gedit /etc/default/grub

Találni fogsz benne egy olyan sort, ami így kezdődik DEFAULT= szám

A szám az alapértelmezetten indítandó operációs rendszert jelöli. A 0 az első elem, az 1 a második, és így tovább. Ha a Windowsod az ötödik, akkor írd át a számot 4-re. Mentsd el! Ha ez megvan, lépj ki a szövegszerkesztőből, és írd be a következő parancsot:

sudo update-grub

És kész.

2013. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Javítás:

DEFAULT= az GRUB_DEFAULT lesz inkább.

2013. jan. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az /etc/default/grub filet, rendszergazdaként nyisd meg szerkesztésre például a következő terminál paranccsal:

sudo gedit /etc/default/grub "


Ebből nem értettem semmit...

El tudnád úgy magyarázni, hogy meg is értsem?

2013. jan. 23. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Megnyitsz egy terminált kis fekete négyzet az ikonja, oda begépeled a parancsot, amit írtam, majd entert nyomsz, és beírod a jelszavad(nem fog látszódni).
2013. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És miért nem engedi beírni a jelszót?

Sikerült megnyitnom a terminált, beírtam a parancsot, kéri a jelszót is, és bármelyik billentyűt nyomom meg, nem ír onnantól semmit.

2013. jan. 24. 22:09
 6/7 anonim ***** válasza:
" beírod a jelszavad(nem fog látszódni)." a jelszó nem fog látszódni miközben írod.
2013. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom...
2013. jan. 26. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!