Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meddig huzható a processzorom?

Freeze166 kérdése:

Meddig huzható a processzorom?

Figyelt kérdés

Először is bocsi hogy új kérdést teszek fel. Olvasgattam egy órán keresztül a gyakorikerdeseket és nem találtam nekem megfelelő választ sajna.

Szóval van egy 3.06 Ghz intel celeron CPU-m amit szeretnék tuningolni játékra. Huztam rajta 133-150ig a biosba így 3400 on pörög legalább is egy program ezt írta. Na most ennek ellenére kb 40 fokos a CPU. Van 4gb ramom, olvastam erről is mert 266osak, hogy elvileg nem lehet ilyenkor húzni a procit sem. Tapasztaltam egy kisebb fps változást a játékokba.

Mint azt a kérdés is leírja, hogy meddig húzhatom ezt a processzort biztonságosan?

Az Alaplap kiléte ismeretlen Az everest szerint amit tudok biztosra hogy LGA-775. A videokártyám (bár ezt nem tudom h szükséges leírni) nVIDIA Geforce 9600GT 1gb.


Köszönöm előre is a válaszokat. Mégegyszer bocsi ha rossz helyre írtam. Első kérdésem.



2013. jan. 18. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor olyan dologra készülsz, aminek a vége akár hardver sérülés is lehet, nem biztos, hogy a Gyakorikérdések önjelölt informatikusaira kell hallgatni és azt alapul venni. Egy szakoldallal sokkal jobban jársz.


Amikor nem tudod, hogy milyen alaplapod van, akkor nem biztos, hogy bele kell vágni ilyen műveletekbe. Meddig tartana szétszedni a gépet és megnézni a típusát?


Ilyen információ hiánnyal szerinted ki fogja neked megmondani, hogy meddig húzhatod? Csináld amíg jólesik, aztán maximum vehetsz új procit, alaplapot, esetleg mást is.

2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fontos ,hogy milyen a tápod, hűtőd...
2013. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felesleges egy procit "húzkodni",megvan annak a normális működési tartománya.Kivéve,ha tönkre akarod vágni. Inkább vegyél durvább,többmagos,"játékra termett"procis gépet.
2013. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az építő jellegű kommenteket. Át gondoltam és igazatok van a helyzetben .
2013. jan. 21. 06:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!