Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A kapcsolat korlátozott vagy...

A kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Adott egy ASRock 775 dual 880 pro alaplap amelyen XP sp3(jogtiszta) telepítés után nincs hálózat, az eszközt a windows alapból felismerte, de a hozzáadott driver telepítésével sem változik a helyzet. Ubuntu alatt egyből működik a hálózat, az internet típusa kábelnet - egyéb beállítást nem igényel csak be kell dugni.

2013. jan. 17. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv :) IP cím javítása jobb klikk a sárga háromszögön

Van E router ? ha van akkor csak a modemet kell resetelni és vissza áll a rend


Ha mégsem lenne jó akkor felhívod a szolgáltatót és bediktálod nekik a kábelmodem MAC cimét és küldenek rá egy booot ot :))


Nem Győri a szolgáltató?

2013. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem győri szolgáltató és router sincs, más rácsatlakoztatott eszköz működik, ez is csak XP alatt nem megy, a tulaj szerint korábban Win7-tel volt hálózat(bár most vette használtan), de meghalt a vinyó így egy kis méretű került bele amire XP ment(meg driverek se nagyon vannak win7-hez). Először hardverhibára gondoltam mert van benne egy plusz PCI lan kártya is(semmi infó róla, nem ismeri fel windows-nem működik), de akkor meg nem menne linux alatt sem az integrált lan.
2013. jan. 17. 10:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudnál küldeni képernyő mentést az eszközkezelőről?

routert resetelted


Alaplap tipusa?

2013. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja alaplap tipus? BOCS ://
2013. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Letöltöd telepied és van XP n internet:)

2013. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel VIA chipsetes a 4 IN 1 driver kötelező
2013. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képernyőképet nem tudok felrakni nincs nálam az eszköz, természetesen gyári driverek telepítve ASRock oldaláról 4in1, lan stb..., modem reset volt, egyébként a kérdésben írtam hogy a gyári driverek telepítve vannak, ha ilyen egyszerű lenne nem tettem volna fel a kérdést.
2013. jan. 17. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor szolgáltató felhív és boot kérés a modemre :))

fogják kérni az utca nevét és cimet és a modem típusát MAC számát


(tudom és olvastam hogy linuxal ment) de win az kacifántos

)

2013. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!