Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miert nem tudok Japan betuket...

Miert nem tudok Japan betuket alkalmazni?

Figyelt kérdés
bealitottam a billentyuzethez a japant is a magyar melle, de sehogy sem tudom beallitani, hogy irja a jeleket

2013. jan. 11. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Fontkészleted van fenn?
2013. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha átállítod japánra, alul a tálca bal felén (vagy máshol...) megjelenik a japán beviteli eszköztár. Ott balról a harmadik ikon egy "A" betű asszem, az az input mode. Arra rákatt, és átállítod Hiragana-ra. (XP-n legalábbis.)
2013. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
koszi nekem 7sem van, eleg nehezen talaltam meg h hol alitsam at, hiraganat nem is ir, csak katakanat (kar mert azt kevesbe ismerem) azert koszi megegyszer :)
2013. jan. 11. 17:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig ott is kell, hogy írjon... a laptopomon az van, és használom, működik... nem állítottál véletlenül át valamit azon az eszköztáron direct inputra?
2013. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem allitottam at semmit... a katakanat sem ugy allitottam at, ahogy irtad, mert nekem 7sen nem ugy van mint Xpn
2013. jan. 11. 20:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a részének az IME-nek változatlan XP-n és 7-esen. Kéne egy A-betűnek lennie, ami a megfelelő írásmódban jelenik meg vagy a tálcán vagy valahol. Amikor tudsz katakana-val írni, akkor próbáld meg Ctrl+Caps lock-t. Általában a hiragana-ra váltas ehhez a billentyű kombinációhoz van kiosztva (alt gr + caps a katakana)
2013. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Win7 alól vagyok. Ha átállítod japánra, a megjelenő nyelvi eszköztáron az A betűre kattintva megjelennek a következő lehetőségek: hiragana, full-width katakana, full-width alphanumeric, half-width katakana, half-width alphanumeric, illetve cancel. Neked itt mik vannak kiírva?


Kerülő megoldás: telepítsd a Google IME-t. Hátha azzal megy: [link] ott a jelölőnégyzetet be kell jelölni, hogy elfogadod a japánul írt felhasználási feltételeket, majd a bal oldali gomb a letöltés.

2013. jan. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de leírnád, hogy hogy állítottad át katakana-ra? Tudom, hogy neked win7 van, de ott sem annyira különböző. Amikor a japánt hozzáadtad, ugye a Microsoft IME-t választottad?
2013. jan. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!