Egy szerver gép hivatalos üzembe helyezésénél milyen költségekre lehet számítani?
Csak úgy érdekelne a dolog. Lenne 1 akár több szervergépem és ki szeretném adni,milyen egyéb költségekre kéne számítanom? Az ugye rendben,hogy szerver ára,áram,esetleg,internet több gépnél klíma. Na most tudtommal kalóz windows/linux stb.-m nem lehet szóval op.rendszer ár.
A szerver üzembe helyezését internet bekötését én csinálnám,vagyis egyéb műszaki emberre nincs szükség.
Ha valahol akarom hirdetni akkor kéne 1 Domain név (weblapot szintén én készíteném el),milyen egyéb költségek várhatók még? Akinek van ebben tapasztalata,szívesen meghallgatnám. Persze itt még semmi komolyra nem kell gondolni,ez biztos nem lesz megvalósítva 1 ideig,max 5-10 év múlva ha tényleg nagyon szeretném... Válaszokat előre is köszönöm!
nos, akkor egy domain név... azt kinézed magadnak és megrendeled... de ne haladjunk ennyire előre:
Először kell egy vas... Ennek egy Xenon procis jó tápű szgépet raknék össze, vagy vennék egyet az IBM-től... Utána jön a net. Fix IP címet kell kérned és marha marha nagy netet... miután szépen odaadták, a gépet bekapcsolod. feltelepítesz rá egy linuxot (én tuti hogy debian-t tennék rá).. Ez ingyenes.. (persze először meg kell tervezni az egészet én nem sorba írom) Fent van az oprendszer. Feltételezem, hogy tudod kezelni a linuxot. Ha nem tanuld meg, mert én win 2k8- és egyéb win-t nem tennék szerverre... Na akkor szépen beállítod a gépen a netet.. A domain nevet átírányítod/átírányítatod a fix ip címedre... Ez eddig jó. Létrehozol egy vállalkozást, lehet kft, lehet bt, lehet egyéni vállalkozó is, majd innnentől meg van a a jogi háttere az egésznek.. utána már csak a géppel kell szarakodni-> VPS, webszerver, stb... Ennyi az egész.. Ha bejön nagyot tudsz vele kaszálni, ha nem sokat buksz rajta!
Én egy kicsit másképp közelíteném meg, mint az előttem szóló.
Tehát nyilván vásárolsz egy domain nevet, elkészíted rá a nagyon jó weboldalt, hogy valóban megtaláljanak a keresőben téged is (ami nem egyszerű, meg 1000 hasonló vállalkozás van jelenlegi is Mo-on, valamint egyéb szlokáv, cseh, amerikai..stb., amik "mint magyar szolgáltató hirdetik magukat.)
Vásárolsz egy gépet. Ezzel lehet némi pénzt spórolni, a kockázatokat neked kell viselned, hogyha nem lesz elég redundáns a "szervernek" épített gép.
Nyilván teszel rá egy "ingyenes" linuxot, debian, vagy valamilyen egyéb biztonságos oprendszert. Ha Win, akkor azért is fizetni kell. Egyébként nem valószínű, hogy bárki ellenőrizné az oprendszered eredetiségét, de jobb alvás elkerülése érdekében célszerű.
Na és ekkor keresel a neten szerver elhelyezésre ajánlatokat (több száz van Mo-on is, kb. ez 20 szervertermet foglal magában. ).
Ott kapsz áramot, klímát, netet, és mindezt redundánsan.
Ez, ha vigyázol a táp méretére és a gép fogyasztására, akkor 10-30e/hó. A gépteremtől függ.
Egyéb költség még a te "munkadíjad" és esetleg számlázó program beruházás, könyvelő, ügyvéd, cég, vállalkozás alapítás.
Egy biztos, hogy sufnitunning szervert nem érdemes üzembe helyezni, mondjuk otthon fix IP-n. Nem leszel redundáns, nem leszel magas rendelkezésre állású. A nagyobb cégek emiatt elmennek tőled. A kicsiknek pedig csak olyan alacsony áron tudsz szolgáltatást kínálni, hogy belőlük több száz kell, a nullszaldóhoz.
Mi jelenleg ( [link] 3 HP szervert tartunk 2 különböző gépteremben, meg pár ügyfelünk linux szerverét üzemeltetjük még más hostingban, így nekünk ez a tapasztalatunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!