Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet-e a processzor hűtőt...

Lehet-e a processzor hűtőt "ki-be" kapcsolni?

Figyelt kérdés

Jobb kérdést hirtelen nem tudtam kitalálni. :)


Amire kíváncsi volnék, hogy van-e olyan dolog, amivel a processzorhűtőt visszalehet venni, hogy ne állandóan mennyen?

Egy pckkel foglalkozó ismerősöm szerint, ha ATI videókártyám van(az is van), az alaplap cdjén lennie kell egy úgynevezett Catalyst Contor Center(CCC) programnak. Nekem is rajta volt, és elvileg annak szabályoznia kellene. Irtam neki, hogy én is felraktam, de ugyanúgy megállás nélkül megy. Ekkor ajánlotta a biosz frissítését, de közben nekem azt mondták, hogy a biosz frissítés tönkrevághatja a gépet.

A pc-s ismerőssel most nem tudok beszélni, mert elutazott, és ezért kötöttem itt ki :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. dec. 15. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Mi értelme lenne ennek a műveletnek ?

A hűtő ventilátor szerepe, nem csak az állandó teljesítmény fenntartása, hanem élettartam szempontjából sem elhanyagolható.

Nem kell piszkálni. Azért van , hogy forogjon.

A CCC program segítségével, esetleg a fordulatszám növelhető, vagy csökkenthető, de én személy szerint, annak sem látom értelmét. A kikapcsolásnak, meg végképp.

2012. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:

Nah ez már vagy 3 kérdés.

-A ki be kapcsolásról: fizikálisan kikapcsolni úgy mintha be sem lenne dugva a ventilátor processzor hűtést nem igazán lehet, mert azt "érzékeli" minden alaplap, és be sem lehet kapcsolni, vagy utólag kikapcsolja magát a gép. Ez a "balesetek" elkerülése végett van így, pl hogyha leesne vagy tönkremenne akkor is leállítja magát a gép, még mielőtt leég a processzor.

Na most nagyon nagy passzív hűtésnél, vagy vízhűtésnél ugye fölöslegessé válik, ilyenkor vagy máshova teszik a ventilátort, tehát nem a processzort hűtik vele, vagy söntöt készítenek amit úgy "lát" a az alaplap érzékelője mintha ott lenne, de valójában csak egy ugyanakkora ellenállás van ott.


-A fejlettebb alaplapok BIOS-ában viszont lehet állítani a fordulatszámot. Szerintem az elmúlt 5 évben már nem is lehetett olyan alaplapot kapni amiben ez a funkció nincs benne, bár ezt lehet mindjárt megcáfolják na mindegy.


-Ha nincs benne a gépedben a BIOS frissítése valóban segíthet. És igen a BIOS frissítést szakszerűen kell elvégezni mert ha nem sikerül, többet már csak speciális szervizelés után fog csak elindulni. Ilyen hiba leggyakoribb oka viszont szinte kizárólag az áramszünet!

Mert a frissítést végző programok autómatikusak. Tehát ha alaposan utánanézel hogyan kell csinálni és pontosan azt csinálod, és közben nem lesz áramszünet sikerrel jársz!


És beállíthatóvá válik a fordulatszám, vagy fixre vagy hőmérséklettől függővé teheted. De ez a szabályozás nem nagy tartományban megy pl: 1000-3000 közt. Tehát 0 közelébe való BIOS-os leszabályozásról ilyen módon vagy bármilyen programmal(Catalyst) ne is álmodj.

2012. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nagy kavar van itt kérdezö

CCC nek mért kéne a processzor ventit szabályoznia?

amugy jó let voln ha adatokat irsz mert igy semin nem lehet kiindulni

.

alplap

processzor

videokártya

processzprhütö

.

BIOS frisités akor vágja haza gépet ha nemsikerül de amugy ez hasznos hogyha szükség van rá

.

VGA BIOS (Firmware) t meg általában nem kel frisiteni csak extrém tuningosoknak vagy ha hibás lene de mivel nem irtad így nemtudni

de valószinüsítem hogy egyszerüen csak referencia vga ról van szó és azért hangos

cpu hütö pedig gyári és azért hangos

2012. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!