Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen hiba okozza az alábbi...

Milyen hiba okozza az alábbi problémát?

Figyelt kérdés

Van egy asztali gépem XP-vel telepítve.

Tíz kikapcsolásból hétszer az alábbi üzenet fogad a gép lekapcsolódása helyett:

[link]


Mi okozhatja a problémát? A videókártya drivere friss, régivel, újjal egyaránt csinálta.


A jelenség csak XP esetén fordul elő (többet is telepítettem, hátha egyik vagy másik nem jó), amikor Vista volt a gépen, ez nem jelent meg sosem. Azonban a gépem gyenge Vista vagy újabb operációs rendszerek futtatásához, így csak XP jöhet szóba.


Valakinek valami ötlet?


2012. dec. 13. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány ram van a gépbe és milyen?

Ha legalább 2, akkor 1db-ot vegyél ki, ha továbbra is csinálja jelentkezz.

(Amúgy még véletlen se a driverrel van baj.)

2012. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az oldal szerint a RAM-al vannak gondok:


[link]

2012. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

4 RAM van a gépben, akkor majd egyesével nézegessem meg?


De az mitől leeht, hogy Vista alatt (egy hóapig volt fent) nem csinálta, csak előtte és utána XP-vel?


És köszi az eddigi válaszokat!


Jah, előbb csináltam MemTest-et, de nem jelzett hibát. Vagy ez nem mérvadó?

2012. dec. 13. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
A kékhalál kódja RAM-ra utal. Ennél többet nem tudok mondani...
2012. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Újra itt!

Lefuttattam tegnap vagy húsz alkalommal a memtestet, de egyetlen hibát sem talált. Akkor valakinek még valami ötlet?

2012. dec. 17. 15:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha 4 RAM van a gépedben akkor az 2 vagy 4 GB. Ha tegnap 20-szor lefuttattad a tesztet akkor neked a tegnapi napod 120 órás volt, mert a memteszt 4 GB RAM esetén - pontosan nem emlékszem - kb 3-6 órán keresztül fut EGYSZER...
2012. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A gépemben 4 x 256 Mb RAM van, és egy teszt lefuttatása 55 percet vett igénybe, ahányszor is próbáltam. Hajnalban kezdtem, és este 11kor végeztem vele. 20 PASS-os eredményem volt, hibák nélkül.
2012. dec. 17. 19:53
 8/9 anonim ***** válasza:

"0x7E = Corrupted OS file, possibly from overclocking. Run sfc /scannow and chkdsk /r"


Hibás rendszerfile - kilőve

Overlocking - nincs-e túlhajtva a proci

CHKDSK futtatása - esetleg egy próbát megér...

2012. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyik ram sem hibás, csináld ezt meg amit leírok, volt már nekem is így!


1-esével próbáld ki a ramokat, amelyikkel(esetleg 2-vel)nem kapcsol azzal "lett valami" ...

Aztán 2 vagy 3 rammal kapcsold, azzokkal amelyek jók, amelyekkel bekapcsol.

Aztán kikapcsolod a pc-t, visszateszed a "rossz" ramot, és utána jónak kell legyen!

2012. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!