Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS. Excelben statisztika!...

SOS. Excelben statisztika! Pár kérdés. Hogy rögzítek egy képletet?

Figyelt kérdés

Holnap ZH-m lesz,és pár dologgal még nem vagyok tisztában. Segítsetek lécci!

1., Hogy rögzítek egy képletnél egy adatot, úgy, h kb így nézzen ki: $C$26 ? Azt hiszem úgy tanultuk,h F4-et nyomunk,de mellé még mit kell nyomni?

2., Ha szűrőnél úgy akarok szűrni,h pl a 20 és 40 közötti számokat adja ki,akkor hogy írom be? 20<x<40 ? az x helyett mit kell írni? v nem így?:D

3., Gyakoriságot akarok számolni. Van a tömb,kijelölöm (az összes adatot). Van a csoport - mivel alsó és felsőhatár van,ezért az összes felsőhatárt kijelölöm. Ezek mennek ugye a Gyakoriság képletbe. Eddig megvan,és az első gyakoriságot még jól ki is számolja,de utána lehúzom,h a többit is adja ki,de azokat már nem jól adja ki. Miért? Hogy kell ezt?

Minden segítséget szívesen fogadok! Ha nem érthető,írjátok,h mi nem. Vagy el is küldhetem a feladatot,hogy egyértelmű legyen. Köszi! (Esetleg oldalt is linkelhettek,de én nem találtam olyat,ahol ezt leírják érthetően.:()


2012. dec. 10. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Nem tanultam rá parancsot, úgyhogy a nyilvánvaló módszert tudom: beírod az Alt Gr + É kombinációval (=$)

2. szűrőknél tudsz ilyet: szűrőt lenyitva számszűrők/egyéni szűrő/feltétel és/vagy feltétel

A példádban:

feltétel: kisebb mint

érték: 40

ÉS gomb

feltétel: nagyobb mint

érték: 20

OK

2012. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,a kettest akkor már értem.:) Többit esetleg?:S
2012. dec. 10. 22:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!