Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nagyon melegedik az alaplap...

Nagyon melegedik az alaplap vagy a proci. Mi lehet az oka? És a megoldása?

Figyelt kérdés

3 hónapja szereztem egy használt gépet áron alul egyik közeli ismerősömtől.


A gép adatai:

CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 Mhz (15 x 200) 6000+

Alaplap: Gigabyte GA-M56S-S3

Alaplapi lapkakészlet: nVIDIA nForce 560, AMD Hammer

Memória: 4x1gb GeIL CL5-5-5DDR2-800

Videokártya: NVIDIA GeForce 9800 GT 1024 MB

Vinyó: Samsung 1TB 7200 RPM


Op.rendszer Microsoft Win 7 Media Center Edition


A gép azért került eladásra mert a tápegysége(HKC USP5550) egyről a kettőre egyszer csak durrant egyet és azonnal leállt a gép. A gép a tápegység meghibásodása előtt nem melegedet.


Így tápegység, memóriák, és vinyó nélkül került hozzám a gép. Szereztem bele 4x1Gb GeiL800Mhz memóriát, egy Samsung 1Tb-os vinyót, és egy használt LC-POWER LC420H-12 tápegységet. Ezzel szépen ment is addig amíg el nem kezdtem vele játszani egy nagyobb gépigényű játékot. Mert ekkor kis idő után leállt a gép. Ezt követően azonnal telepítettem egy EVERESTET és újra elindítottam a játékot közben figyeltem a hőmérsékleteket. Nagyon gyorsan kb 5 perc alatt 90-95 fokra melegedett az ALAPLAP, a meg PROCI 70-80 fok körül volt(az egyik mag jelentős 10-15 fokkal melegebb volt a másiknál). Nem csak játéknál melegszik így hanem például zeneszámok konvertálásánál is. A Videokártya nem melegszik.


Általam próbált megoldások a melegedésre:

(Egyik megoldás se segített!)


1. Telepakoltam a gép minden pontját ventilátorokkal, plusz direkt állítottam a procira és a déli hidra egy ventit.


2. Proci és a déli híd újra pasztázása, plusz a sok veni.


3.Az én LC-POWER tápom 420w -os. Ezt helyett próbáltam ki két másik tápot az egyik egy Codegen 350w a másik egy Gigabyte 400W-os volt. Erőseb 550w-600w-os táppal még nem volt lehetőségem kiprobálni.


4. 4x1gb ram helyett csak 1gb memóriával futtattam plusz a DVD meghajtót lekötöttem. Próbáltam külön külön a memóriákat. Próbáltam más márkájú memóriákkal is.


5. BIOS csere a legfrissebb verzióra.


6. ALAPLAPCSERE. Egy régebbi típusú alaplapra cseréltem ki "ASRock ALiveNF4G-DVI" ez a legfisseb BIOS-szal rendelkezik. Ekkor az EVEREST azt jelezte hogy a PROCI melegszik nagyon 90 fok körül és az ALAPLAP 70-80 körül. Nagyobb gépigényű játéknál vagy convertálásnál ugyanúgy kikapcsolt a gép. Ez alapján vissza tettem az eredeti alaplapját.


7. A gépház elejében lévő USB-k lötyögtek és ha csatlakoztattam egy pendrivert akkor észlelhető volt hogy nem érintkezik rendesen. Kiszedtem azt a kis USB panelt megforrasztottam tökéletesen megy. Ilyen érintkezési hibától elszállhatott az eredeti HKC 550w-os táp?


Ezek a sikertelen próbálkozások után használltam a gépet, de nem játszottam csak szerkesztő progikat használtam meg neteztem. Ilyenkor 70 - 75 fok körüli értéket mutatott az EVEREST az ALAPLAP hőmérsékletére. Így tudtam használni egy darabig.


De az egyik nap konvertálnom kellett sok zene számot, és ekkor az ALAPLAP hőfoka azonnal a magasba ugrott de még nem kapcsolt ki a gép egy darabig. Majd egyszer csak leállt de nem úgy mint amikor a melegedés miatt áll le. Ekkor a jelenlegi tápom (LC 420W) is elszállt.(az LC tápnak nem tudom mi baja keletkezhetett de elektornikus égett szaga van úgy mint az eredeti HKC 550W-os eredeti tápjának.)


Ezek ugye nem jó minőségű tápok voltak.

Most azon vagyok hogy beruházok egy minőségi drága tápegységre 550-600w-körül, remélve hogy vagy megoldja a melegedést vagy nem fog bedögleni a táp, mert ha nem döglik be a táp az már fél siker.


A fő kérdésem hogy miért melegedhet a gép? Illetve hogy lehetne megoldani hogy ne melegedjen?


Ha netán veszek egy új tápot és az is így besül vagy elromlik akkor a garancia nevében azt kicserélik vagy megjavítják nekem? Nem fogják azt mondani hogy az én gépem miatt romlott el a táp?


A válaszokat előre is köszi :).

üdv.



2012. dec. 9. 05:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Először köss rá egy újabb gagyi tápot, és vizsgáld meg, hogy a proci milyen feszültséget kap. Könnyen lehet, hogy az alaplapon behalt a szabályozás, és roston sül szerencsétlen a túlfeszültségben, és azért melegszik. A chipset szintén.
2012. dec. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha az alaplapon behalt a szabályozás akkor alaplap csere esetén miért melegszik megint a proci és az alaplap?
2012. dec. 9. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a pasztázás jó?

Lehet hogy beszáradt és akkor gondok lehetnek.

Takarítsd ki és pasztázd újra.

2013. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg volt az újra pasztázás és nem segített.
2013. jan. 3. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ott túlfesz lesz, ha meg a proci is 90 fok körül járt akkor azt is lehet felejteni.

Ilyen hőmérsékleten a proci veszít az erejéből.

Ha van gari az egészet vidd be.

2013. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!