Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehetne egy szöveges...

Hogy lehetne egy szöveges fájlt titkosítani? (word dokumentum) Naplót vezetni mennyire biztonságos dropboxban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mennyire fordulhat elő, hogy más is hozzáfér esetleg személyes adatokhoz?

Érdemes titkosítani?

Hogy lehet elérni azt, hogy biztonságban is legyen egy fájl és más se férhessen hozzá?


2012. dec. 9. 03:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézzük sorjában!

A Word dokumentumot le lehet jelszavazni, amit azonban közel sem lehetetlen hatástalanítani.

A különböző online ("felhő"-alapú) tárolóhelyek tekintetében meg eléggé szkeptikus vagyok. Persze, bizonygatják, hogy mennyire biztonságos, meg stb, de ki tudja, hogy véletlenül mikor következik be egy üzemzavar, vagy akármi, meg azért mégis egy nyilvános szerverre töltöd fel, ami önmagában bizony rejt némi biztonsági kockázatot.


Hogy lehet elérni, hogy valami biztonságban legyen, és más ne férjen hozzá? A legbiztosabb mód: tárold a saját gépeden, és időnként készíts róla biztonsági mentést.

2012. dec. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A naplódat tárold egy pendrive-on, és azt csak Te tudod használni.
2012. dec. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a naplómat SkyDrive-on tárolom, mert gépről, pendrájvról és hasonló helyekről mindig elveszett, pl. vinyó halálakor, meg ilyesmi, efféle dokumentum esetében pedig ez különösen fájó.


Természetesen a Microsoftban nem bízom meg, ezért erős jelszóval titkosítva van a Word fájl, így ők nem tudják nézegetni elvileg, csak én.


A Word a SkyDrive-ról közvetlenül meg tudja nyitni, és oda el is menteni, tehát vacakolni se kell a le és feltöltéssel, csak a legutóbbi dokumentumok listáján rábökni a fájlra megnyitáskor, beírni a jelszót, majd a végén elmenti.

2012. dec. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Én a naplómat SkyDrive-on tárolom, mert gépről, pendrájvról és hasonló helyekről mindig elveszett, pl. vinyó halálakor, meg ilyesmi, efféle dokumentum esetében pedig ez különösen fájó. "


Ez ellen ott van a két partíción vagy a vinyón és pendrive-on való tárolás és már is nem fog elveszni.


A felhőben való tárolásban én sem bízom meg, mert ott meg elveszhet hackertámadás vagy szerverhiba esetén a cucc és akkor ennyi volt.

Tárold otthon legalább két helyen, védd jelszóval 10-12 karakter és nem lesz gondod. ÉN is így csinálom...

2012. dec. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mennyire valószínű, hogy valaki a felhőben túrkálna és rábukkanna egy naplóra? Vagy még fel is használná ezt valaki ellen és publikussá tenni?


Hogy lehet egy word fájlt titkosítani jelszóval?


Lehet én is a kéttárolós megoldást választom azért. Csak felhőben tárolni olyan praktikus meg egyszerű. És folyton szinkronizálható.

2012. dec. 9. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Word-ben alapból jelszavazható egy fájl, de maga a doc is WinRar-al szintén jelszavazható...
2012. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mennyire valószínű, hogy valaki a felhőben túrkálna és rábukkanna egy naplóra?" -- Mennyivel valószínűbb, hogy egy vadidegen a géped merevlemezében turkáljon?

Egyébként igen, praktikus a felhő, csak a hátrányairól keveset szólnak. Én azt mondom, hogy nem szabad mindent rábízni egy free szolgáltatásra, (ami a felhasználási feltételek szerint akármikor be is szöntetheti a szolgáltatást) mert egyáltalán nem olyan hű de atombiztos dolog ez, mint amilyennek kikiáltják.

[link] -- itt olvashatsz a témáról pár megfontolandó dolgot.

Én úgy oldom meg, hogy két vincseszter van a gépben. Az egyiken van a rendszer, a másikon meg csak adatok. A fontosabb adatokat egy erre a célra rendszeresített pendrájvra kimentem/szinkronizálom. Továbbá félévente-évente csinálok egy komplett biztonsági mentést az egész adatmeghajtóról. (Mivel azért a pendrájv sem egy életbiztosítás.)

2012. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem: jelszóval menteni úgy lehet, hogy a mentés másként-nél (Word 2010-ben) a mentési párbeszédablak bal alsó sarkában az eszközökre kattintasz, és ott Általános beállítások.

Itt kétfajta jelszót adhatsz meg: a megnyitáshoz, illetve a módosításhoz. Utóbbi nem sokat ér, ugyanúgy megnyithatja bárki, csak közvetlenül nem módosíthatja a fájlt. Ha a megnyitáshoz rendelsz jelszót, na azzal már relatíve jól le van védve.

2012. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!