Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a C: és a D:...

Szuszu *.* kérdése:

Mi a különbség a C: és a D: helyi lemezek között?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Fura kérdés. Ezek lehetnek különálló lemezek is, de lehet, hogy fizikailag egy lemez csak két partícióra van osztva. Erre általában azért van szükség, mert az oprendszer a C: meghajtóra kerül illetve a használt alkalmazások is, míg a D: kötetre kerülnek (vagyis oda helyezzük) a fontos fájlok (képek, zenék, filmek, dokumentumok és esetleg a játék telepítések). Ha az oprendszert újra szeretnénk telepíteni, akkor elég a C: kötetet formázni és az adatok D: partíción megmaradnak. Ha két külön merevlemez alkotja a C és D-t, akkor is hasonló a helyzet a különbség köztük esetleg annyi, hogy más-más típusú/márkájú lehet a két egység illetve a C:-n található az oprendszer.
2012. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
öööö ebből nem sokat értettem de azért köszi xD :D
2012. nov. 25. 16:25
 3/3 anonim ***** válasza:

:)

Akkor újból:

Ha a sajátgép ikonban több kötetet látsz, akkor az jelentheti, hogy több merevlemez (winchester) van a gépedben vagy egyetlen merevlemez van csak több kötetre van osztva (partíciók). A külön partíciók különálló merevlemezként viselkednek és így külön tudjuk őket formázni is. Általában, ha van egy nagyobb méretű winchester a gépben, akkor az több kötetre szokták osztani, hiszen ha valami súlyos hiba történik a rendszerrel, akkor lehet, hogy formázni kell a meghajtót (ha nincs másik vinyó vagy gép a közelben, akkor a rajta lévő fontos adatokat sem tudjuk rögtön lementeni). A formázással viszont minden törlődik. Ha a winchestert külön partíciókra osztjuk, akkor egyszerű dolgunk van, mert elég csak a rendszer számára elkülönített kötetet (C:) leformázni, míg a másik kötet (általában D:) tartalma megmarad. Mondjuk, hogy van egy 500GB-os merevlemezem (465GiB), amiből mondjuk 65GB-t adok a rendszernek telepítés előtt és a maradékot meghagyom a fontos adatoknak. Így látszólag lesz egy 65GB-os (C:) és egy 400GB-os (D:) kötetem a sajátgépben. A C:-re kerül a windows és a telepített alkalmazások, míg a D:-re teszem a fontos fájlokat (zenék, képek stb). Ha valami gond adódna a rendszerrel vagy csak szimplán le akarom cserélni újabbra, akkor elég a 65GB-s C: meghajtót leformázni és újratelepíteni a rendszert, míg a D:-n megmaradnak a fontos fájljaim.

Persze a C: és a D: lehet két külön winchester is a gépben (mondjuk egy 80GB-os, amire az oprendszert telepítem és Ő lesz a C: illetve egy 250GB-os, amire az adataimat másolom). A lényeg itt is hasonló csak két külön vinyóval van megoldva.

Mai modern gépeknél például úgy is egyre gyakrabban előfordul az eset, hogy a C: meghajtó egy SSD (60, 90 vagy 120Gb körüli), ami gyorsabb és teljesen halk egység, ideális az oprendszerhez és az alkalmazások futtatásához, míg ez mellé van téve egy nagyobb méretű HDD (mondjuk 1TB), ami az adatokat tárolja.

Tehát a C: és D: között általában az a különbség, hogy a C a rendszermeghajtó, ami lehet egy sima partíció vagy egy külön álló egység (SSD vagy HDD).

De miért kérdezed?

2012. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!