Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem engedi kirakni Win...

Miért nem engedi kirakni Win 7 a asztali minialkalmazásokat? Azt írja ki hogy az asztali minialkalmazásokat a rendszergazda kezeli! Mit kell ilyenkor csinálni hogy ki bírjam rakni

Figyelt kérdés

#doina
2012. nov. 24. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg engedélyezni a használatát.

Ezen az oldalon ugyan a tiltását írják le, de ugyan itt tudod engedélyezni.

[link]


Ha meg van akkor jobb egérkattintás az asztalon és a menüben benne kell lennie egy "Minialkalmazások" sornak is. Ide kattintva választhatod ki a neked megfelelőt.

2012. nov. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már probáltam de ugyanaz ki be kapcsoltam de ugyanugy azt irja ki hogy a minialkalmazásokat a rendszergazda kezeli
2012. nov. 24. 18:16
 3/6 civil polip válasza:

Két megoldást is találtam a neten. Nálam egyik sem működik ugyan, de attól még kipróbálhatod őket:



Biztos sokan tapasztaltátok már, hogyha kikapcsoljuk Win7 alatt az UAC-ot (Felhasználó Fiókok Felügyelete), akkor a Gadgetek nem hajlandóak elindulni. Ennek a problémának az orvoslására itt van egy kis leírás.


1. Nyisd meg a Registry Editor: Winlogo + R majd írd be : regedit.

2. Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Sidebar\Settings helyet

3. Hozz létre egy új DWORD(duplaszó) típusú kulcsot, AllowElevatedProcess névvel

4. Az értékét állítsd 1-re.

5. Zárd be a Registry Editort. Indítsd újra a gépet, és már menni fognak a Gadgetek.


( [link]



Sometime you might receive an error message “Desktop gadgets are managed by your system administrator.


Open a Notepad then copy-paste the following text:


Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]

“TurnOffSidebar”=- [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]

“TurnOffSidebar”=-


Save it as Gadget_fix.reg. Run this File and reboot your Windows computer.


( [link]

2012. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 civil polip válasza:

Nálam megoldódott a probléma, csak a sortöréssel volt gond a második módszernél. Szóval, a következőt kell bemásolni a Notepad-fájlba:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]

"TurnOffSidebar"=-

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Windows\Sidebar]

"TurnOffSidebar"=-


Mented mint bármi.reg, elindítod, jóváhagyod, kész. Nálam még újraindításra sem volt szükség.

2012. dec. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 civil polip válasza:
Még egyszer kénytelen vagyok belepofázni, mert rosszul jelent meg a szöveg. A szögletes zárójelek között ne legyen sortörés.
2012. dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 albi05_mc válasza:
Én egyszerű felhasználóként arra gondoltam hogy kérd meg a rendszergazdát hogy adjon rendszergazdai jogot.
2016. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!