Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sima winchesterből külső...

Sima winchesterből külső merevlemez? Lehetséges ez? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy külső merevlemezem, tavaly vettem, ma leesett. Tönkrement, rajta 250 GB cuccal. Miután tegnap az elromlott számítógép adatai is arra lettek mentve. Valami olcsó megoldást szeretnék. Az utóbbi időben valahogy minden tönkremegy nálam, nagyon el vagyok keseredve. Újra nincs is jelenleg pénzem. Kérlek segítsetek. Köszönöm.
2012. nov. 8. 10:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
6,4 cm, 2,5 inch. Usb 2.0, ALU casing. Ezek az infók.
2012. nov. 8. 10:03
 2/14 anonim ***** válasza:
A külső és belső merevlemez ugyanaz. A belsőhöz veszel egy dokkolót vagy burkolatot, esetleg használod a már meglévő rossz külső HDD-ét, és meg is van oldva.
2012. nov. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Itthon van egy 40 GB-os laptopból kivett winchesterem. De lehet ma inkább szétnéznék, hátha találnék nagyobb vinyót. Ha nem, akkor maradna ez ideiglenesen. De akkor bármilyet rakhatok bele ezek szerint? Megveszem a legolcsóbban kapható használt 80 gigás winchestert, belerakom, és rádugom a gépre? Ennyi lenne az egész?
2012. nov. 8. 10:07
 4/14 anonim ***** válasza:
2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mi az a mobil rack? Maga a ház? Az megvan. Kérdés hogy mit kell vennem bele, hogy merevlemez legyen belőle. :(
2012. nov. 8. 10:15
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi a tudatlanságért, de lány kérdező vagyok.
2012. nov. 8. 10:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Bármilyen merevlemez jó bele, aminek ugyanolyan a csatlakozója. A különböző SATA generációk össze-vissza kompatibilisek egymással, az IDE csak önmagával. Arra kell még figyelni, hogy a méretszabvány egyezzen meg. Tehát asztali gépbe való merevlemez (3,5") ugyanilyen külső rack-be kerülhet és a notebook merevlemezek (2,5") is csak ilyen méretűbe mehetnek.
2012. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mi az hogy ugyanolyan legyen a csatlakozója? Mármint milyen? :/ Ez 2,5 inches "volt", akkor most én ebbe a házba, 2,5 inches valamit rakhatok. Elfekvőben van itthon egy rossz Asus a6500u laptopom, benne merevlemezzel. Akkor én ezt a merevlemezt bele is tudom ebbe rakni, és már pakolhatok is rá. Jól gondolom? (a neten talált infó: Asus A6500U 80GB ATA WD 2.5" Merevlemez).
2012. nov. 8. 10:28
 9/14 A kérdező kommentje:
És ez? [link]
2012. nov. 8. 10:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, a 2,5"-os burkolatba belemehet a 2,5"-os merevlemez, ha magának a merevlemeznek ugyanolyan a csatlakozója. A cseréhez úgyis szét kell szedni, akkor majd kiderül.
2012. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!