Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miert nem indul a gep?

Miert nem indul a gep?

Figyelt kérdés

Ahogy elinditottam a bongeszot, hallottam egy kattano hangot a gep belsejebol, es lefagyott az egesz. Megnyomtam hosszan a kikapcsolo gombot, amitol ujraindult, de csak elkezdett betolteni (meg ki se irt semmit) es leallt. Megint bekapcsoltam, f8-at nyomtam, de nem jott ki, csak az, hogy a windows betolti a fajlokat, utana pedig valami olyasmi, hogy nem jol csatlakoztatott eszkoz. Mikor entert nyomtam es ujraindult, a javito lemezt kerte. Megint kikapcsoltam, aztan be, es ez a szoveg fogadott:

PXE-E53: No boot filename received

PXE-M0F: Exiting Intel Boot Agent.

No bootable device -- insert boot disk and press any key

Bocsi, ha valami baromsagot irtam, de hulye vagyok a gepekhez, mint a tok. Akkor ez azt jelenti, hogy minden elveszett, ami a C meghajton volt? Nem lehet mar lementeni rola semmit?


2012. nov. 7. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

hdd :)

nagyon szivesen

2012. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán ha a HDD-t átrakod egy másik gépbe, még meg lehet menteni róla valamit, mert ha az a szektor halt be, ahol a boot fájlok vannak, a többi még lehet ép.
2012. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A merevlemez kattant amikor lefagyott a gép. Lehet hogy az olvasófej ugrott vissza eredeti állapotába. (ez szokott történni, ha kikapcsolják a gépet.)

Rakd be a windows lemezt és bootolj a lemezről.

Ha nincs beállítva, hogy lemezről bootoljon, akkor a biosban megtalálod a boot priority vagy hasonló menüpontban.

(az a lényeg hogy ott a cd meghajtó legyen az első. lehet hogy a cd meghajtódnak a neve fog látszódni vagy az hogy ODD.)

Amikor a bekapcsolás során megjelenik a windows telepítő, akkor kattints a javításra, de ne formázz semmit, ha vannak fontos adatok a c meghajtón.

2012. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, cd meghajtó nincs, de átteszem másik gépbe és ezeket megcsinálom (:
2012. nov. 7. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!