Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 Ultimate x64 vagy...

Windows 7 Ultimate x64 vagy x86? Melyik a jobb erre a gépre?

Figyelt kérdés

Intel Pentium 4 3GHz

2GB DDR 400MHz RAM

512MB nVIDIA GeForce 8600GT

80GB SATAII HDD (Seagate)


és egy laptop:


HP 6735s


AMD Turion X2 Mobile RM-70

3GB DDR(2) 600MHz RAM

ATI Radeon HD 3200


Miben jobb a 64bites vagy miben jobb a 32bites?


2012. okt. 30. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre bőven elég egy Home, vagy Professional.
2012. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem csak Ultimate van :/

32biteset vagy 64biteset rakjam fel?

2012. okt. 30. 21:31
 3/5 Komplikato ***** válasza:

Az első gépnél nem tudjuk, hogy a processzor tud 64 bitet vagy sem, azokban a generációkban volt többféle.

A második gépre én 64 biteset tennék fel.


A 64 bit egyik előnye, hogy a rendszer és a 64 bites programok (és csak azok) tudnak több memóriát használni. A másik előnye, hogy a 64 bites processzorok egy egy órajel ciklus alatt 2x akkora adatokat tudnak átmozgatni és bizonyos műveleteket elvégezni. Ez főleg tömörítéseknél (kép, hang, videó, adat) tud sokat dobni a teljesítményen.

Harmadszor a 64 bites W7 biztonsági része erősebb.

2012. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato ***** válasza:
Ha ultimatet teszel fel, akkor valami külsős finomhangoló programmal érdemes kiszedni minden olyan szolgáltatást amit NEM használsz majd, ne lassítják a gépet és ne egyék a memóriát. De ez feltételez bizonyos szintű ismereteket a szolgáltatásokról.
2012. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: Megnéztem az Intel honlapján és az én kategóriám tartalmaz 64bites támogatást. Köszi a választ egyébként. A játékok ugyanúgy fognak rajta menni? NEM a játékok miatt döntök, csupán anyumnak van néhány játéka, amit akar játszani. Ilyen 20-30MB-os játékok. Ugyanúgy fognak menni?
2012. okt. 30. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!