Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi fog történni? Melyik...

Mi fog történni? Melyik rendszer indul majd?

Figyelt kérdés

van két vinyóm az egyikre fel van telepítve a Windows 7 a másikra a Windows 8 egyszerre mindig csak az egyik van bekötve....

ha egyszerre dugom be mind a kettőt akkor mi fog történni? melyik win indul majd? össze omolhat? rendszerválasztó menü fog bejönni?



#bootolás #Windows 8 #rendszerválasztó menü
2012. okt. 28. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezi melyiket akarod elindítani.
2012. okt. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én nem így gondolom.már csak azért is mer két különböző vinyón van. ami ugye azt eredményezi, hogy egyik sem tud a másikról(operációs rendszer)főleg ha nem egy kábelen van. mert akkor mindegyik vinyó masterre van kötve(ha persze nem balfék az illető és ide1 re slave -re köti a boot meghajót...) kivéve ha Satas.(írta is hogy külön köti a tápra őket) boot menü meg csak akkor jön elő ha az egyik oprendszer már megvolt a másik telepítésekor.kisebb verziójura telepítve a magasabbat.pl: xp re win7 vagy win7 re win 8 de a kisebb verziónak mindenképpen fent kell lennie ahhoz hogy dual boot legyen. egyébként ha satas ak a vinyók akkor a biosban kell kiválasztani hogy melyikről bootoljon. alapértelmezettben úgy is arról az sataról fog bootolni amelyik az első csatlakozóba van bedugva. Összeomlani nem fog.. Ahhoz hogy választani tudj a két oprendszer között induláskor, újra kell telepíteni mind a két rendszert. de legalább is a magasabb verziójut biztosan. lehetőleg egy vinyóra telepíts és oszd 2 partícióra a merevlemezt. illetve célszerű ha xp és win7 használsz 10giga az xp nek és 20giga a win7 nek.a harmadik partíciót meg hagyd meg bármi másnak. majd ha feltelepítettél mind két rendszert állítsd át a rendszerek lapozófájlját a másik vinyódra. Tuti gyors lesz a gép... ha sok ramod van akkor meg ne engedélyezd a lapozófájlokat.
2012. okt. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm én is így gondoltam valahogy csak nem voltam biztos benne, és féltem hogy ha össze omlik a win7-m akkor mit csinálok :) azóta már felraktam élesbe a win8at és nagyon tetszik szóval nem volt szükségem dual bootra :)

köszönöm még egyszer sokat segítettél ezzel is okosabb lettem :))

2012. nov. 2. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!