Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 rendszerpartíciót...

Windows 7 rendszerpartíciót lehet az alább leírt módon zsugorítani/kiterjeszteni?

Figyelt kérdés
Szóval van nekem olyanom hogy C: és D: meghajtó. A C: meghajtó összesen ~100GB méretű, ezen található a Windows és egyéb programok. A D: meghajtó minden egyébnek van fenntartva, mérete ~365GB. Na most az a helyzet, hogy lassan kezdem kinőni a C: meghajtót, és szeretném kiterjeszteni. A D:-ről lecsíptem 200GB-ot, amit szeretnék a C-hez hozzácsapni, azonban érthető módon ezt a Windows nem engedi. A kérdésem az, hogy meg lehet-e ezt úgy tenni ha beleteszem a HDD-t egy másik gépbe, és ott csinálom meg ezt? És jár-e ez adatvesztéssel?
2012. okt. 13. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni és még csak másik gép sem kell hozzá. Egyszerűen fogsz egy Linux live CD-t, azzal elindítod a gépet. Jó eséllyel van rajta egy gparted, amivel meg tudod csinálni a kérdéses műveletet.

Vagy leszedsz egy Hiren's Boot CD-t, azon is vannak ilyen programok.


Viszont a windows7 nem viseli jól a rendszerpartíció nyújtását, tehát legyen kéznél egy windows telepítő lemez is, mert jó eséllyel kell majd egy indítás javítás.


Én már csináltam ilyet. Adatvesztéssel nem jár, csak ésszel kell csinálni.

2012. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 100 GB nem elég, akkor tele van olyan dogokkal ami nem oda való. ÉN inkább átteném a saját dolgaimat a "D"-re, mert a "C" már így is túl nagy. Képek, zenék, filmek, játékok. Ezek nyugodtan mehetnek a "D"-re és akkor lesz elég hely a "C"-n. Az átméretezés eléggé rizikós és a te esetedben felesleges is...
2012. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!