Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vagy Netbook?

Laptop vagy Netbook?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 6 hét múlva egy óceánjárón fogok dolgozni, és féléven keresztül nagyon nem is leszek szárazföldön. Itthon egy jól felszerelt asztali gépem van, de most jött el az a pillanat, hogy el kéne döntenem milyen gépet vegyek az útra, mert valami kell, hogy ne kattanjak be. Filmnézés, skype, email, blogok írása, office használata, netezés,esetleg játékok,és pár szoftver futtatása. Félév alatt SOK film, és fénykép tárolása. Gondolom egy megpakolt HDD itt is belassítja a rendszert.

Legyen megbízható, mivel a Csendes óceánon kevés a számtech szerviz :)



2012. okt. 9. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos bármelyik márkával bele lehet futni egy hibás darabba, konkrétan milyen játékokra gondolsz, illetve mennyiért szeretnél vásárolni?

A rendszert pedig a töredezett HDD lassítja inkább.

2012. okt. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A netbookok felejtősek, inkább egy rendes laptopot vegyél.


A márkát annyira nem kell nézni, sokkal inkább az adott modellt. Például Dell-ből vannak jó darabok, de van pár modell, ami hajlamos túlmelegedni és tönkremenni.

De ugyan ez igaz minden gyártóra.


Nézelődj, hogy neked mi az ami árban és teljesítményeben megfelel és nézz utána, hogy esetleg mire panaszkodnak azzal az adott géppel kapcsoltban.

Ha pedig sok film kell, lehet nem árt, ha kéznél van egy külső vinyó is. (Annyira nem nagy tétel a gép árához képest.)

2012. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, jó lenne tudni mi az a keret amit rá tudsz szánni.


Laptopgyártónál én Lenovo-t ajánlom, elég jókat hallani róla. Netbookot nem ajánlom, túl pici a kijelzője, hosszabb távon nem kényelmes olvasgatni, gépelni rajta, egy laptopon egész korrektül tudsz filmezni, játszani is. Merevlemez általában 500-750GB van benne, de ha filmezni akarsz akkor jól jön egy külső merevlemez 1-2TB nagyságrendben. Persze film minőségétől is függ, lehetőleg ne FullHD-s Bluray lemezeket tölts le.

2012. okt. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nos a keret szerintem 150ezer. Azért mondom így, mert félig meddig a család is beszáll a költségekbe.

Játékból nem vagyok annyira nagy játékos, néha rám jön , és akkor pár stratégiával el vagyok. De ez most olyan, hogy nem tudom mit hoz ki az emberből a bezártság féléven át, vagy hogy milyen gyakran fogom használni a kütyüt, de terveim szerint minden nap.

Nem tudom pl az számít e, de a kezem is elég nagy, azért egy netbooknál lehet hosszútávon rossz lenne.

2012. okt. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!