Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy melyik winyóra kerültek a rendszerindító fájlok?

Figyelt kérdés

Leírom, hogy miért van erre szükségem, aztán lehetőség szerint csak az válaszoljon aki végig olvasta, és megértette a problémámat, ugyanis már hónapok óta küzdök ilyen olyan problémákkal, amik ebből eredeztethetőek valószínűleg.


Nos legalább 20x újra raktam már a gépet, volt hogy közben több vinyó is bent volt. Régebben tettem fel itt egy kérdést miszerint miért van az, hogy biosban bootnál nem az a vinyó van kiválasztva amire a windowst telepítettem. Erre azt a választ kaptam, hogy vegyem ki az összes többi vinyót a gépből, mert előfordulhat, hogy a rendszerindító fájlokat a másik kettő valamelyikére telepítette. Nos így tettem. A következő OS re-installnál már nem volt bent az a két vinyó csak arra nem gondoltam, hogy mivel azokat nem formáztam le, ezért ha tényleg arra tette valamikor, akkor azok rajta maradtak, és lehet, hogy a mostani re-install után is beleszólása van a dolgokba. Nem vagyok nagy számítógépes szaki, csak bizonyos szinten értek a gépekhez, ehhez a részéhez pl semmit sem konyítok. Milyen problémák merültek fel azóta, hogy úgy telepítettem a gépet hogy a másik két vinyó bentvolt? -> Először játékoknál vettem észre. Sokat játszom, közbe rögzítem, illetve rögzíteném, de nem tudom ugyanis a felvétel közbe az egér beakad a mozgatás közbe. A billentyűzet ugyancsak. Ezt soha nem csinálta még előtte. Miből gondolom hogy a rendszerindító fájlokkal lehet köze? Onnan, hogy sorba haladok, és mivel már hónapok óta foglalkozom ezzel a marha idegesítő problémával most eljutottam odáig, hogy talán ez lehet a hiba. Lehet tévedek, de attól még szeretném tudni, hogy deríthetném ki, hogy ezek a fájlok hol találhatóak, illetve hogy a másik két vinyón hogyan tudok utánuk keresni. 100mb helyet el is szeparált, amit azóta sem tudtam formázni illetve vissza, hozzá adni a többihez, hogy ne két partícióból álljon.


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Bármilyen nemű segítséget elfogadok, mert így egyszerűen nem tudom csinálni amit szeretek. (Többek között videók készítését sem. Hogy miért nem térek ki rá de lehet következtetni a szövegből.) Ötleteljük ki hogy mi lehet a gubanc. Köszönöm!


2012. okt. 6. 22:47
 1/6 MaXXeGee ***** válasza:
Egyszerűen kiszűrhető ez a probléma, hogy ettől akad e be a gép. Játssz úgy és vedd fel úgy hogy csak a rendszervinyó van csatlakoztatva. Ha így is csinálja, akkor nem a rendszerindító fájlok a hibásak. Amúgy meg egy CC cleanerrel vagy TuenUp programmal le tudod takarítani a merevlemezeket, minden régi elavult felesleges "szemetet" le tudsz takarítania gépről (ehhez meg legyen csatlakoztatva az összes merevlemez.) Így pontosan megmondani nem tudom, melyik lemezen vannak...
2012. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó ötlet ki is próbáltam, és így kiderült, hogy nem azzal a két vinyóval van a gond. Rendesen be boot-ol az egér pedig továbbra is akad a felvétel közben.


Mielőtt bárki javasolná hogy próbáljak ki más videó felvevő programot, annak most szólok, hogy már túl vagyok vagy 4-5 olyan programon, és természetesen ugyanaz a gond.


Mi okozhatja ezeket az időszakos beakadásokat mind a billentyűzetnél, és egérnél? A driverek fel vannak telepítve, és már nem tudok mire gondolni.

2012. okt. 6. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincsen hardveres baj a gépedben akkor egy normális telepítés után nem kéne ilyen problémáknak lenni


-Merevlemez teljes leformázása

-Rendszerpartíció készítése(tehát oda semmit se kéne telepíteni az oprendszeren kívül)

-Driverek feltelepítése

-Kész


Sajnos így látatlanul nehéz segíteni.Előtte voltak ilyen gondok?Gépigény jó hozzá?

2012. okt. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erős gépem van így nem kellene problémát okoznia, és egyszer már sikerült egér lagg nélkül videót felvenni. Nem tudom mi változott, vagy hogy miért alakult ez ki.
2012. okt. 7. 00:22
 5/6 MaXXeGee ***** válasza:
Hogy nem a felvétel akad, hanem az egér? ... hmm hány FPS-en veszed te fel azt a képet? nem lehet h a 10FPS-re van állítva? tedd 24-re és lássuk, mi történik :)
2012. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok amatőr. 4 éve editelek lassan. 60FPS-el veszem, és igen az egér akad be. Sőt a billentyűzet is. Nyomom a bal gombot, a karakter el kezd mozogni, majd elengedem, és tovább sétálok még vagy 2-3 másodpercig.
2012. okt. 8. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!