Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Le lett tiltva egy videóm...

Le lett tiltva egy videóm Youtube-on, de szerintem semmi olyan nem volt ami sértette volna a szabályzatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudok jól angolul, így ezt nagyon nem értem, Egy fordításról van szó, ami alatt megy egy szám, valószínű, hogy amiatt, de mások is feltöltötték ugyan ezt (csak pl angol szöveggel vagy csak magában a számot egy képpel) de még oda is írtam, hogy a zene nem az enyém..

Nem mondom, hogy 100 százalékosan biztos vagyok abban, hogy nem sértettem meg a szabályzatot, de akkor mi lehetett a hiba? hogy tegyem fel, hogy ne tiltsa le?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2012. okt. 4. 15:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Meg kiírt valamit.. tovább mentem most meg kérdéseket kérdez.. mire menjek?

először ez jelent meg.. itt tovább mnetem..

[link]

aztán meg ez.. Itt nem tudom, hogy mire kéne menni..

[link]

2012. okt. 4. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha más művét használtad fel a videódban, akkor azért tiltották le. Ne más felhasználó legyen a példa, hogy ők mégis feltöltik, mert azoknak is ez lesz a sorsa. A figyelmeztető üzenet is ezt fejti ki, hogy kinek a tulajdonát használtad fel szabálysértően, és hogy a további ilyen videók a fiókod felfüggesztésével járnak.


A másik része egy ismertető, amiből megtanulhatod hogy milyen tartalmat lehet megosztani (gondolom a videóból), és utána kitöltheted a tesztet, ami felméri hogy mennyire értetted meg. Angoltudás nélkül persze semennyire, de a lényeg hogy legközelebb csak olyan tartalmat tegyél fel, aminek minden részét te készítetted el, és nem mások munkáját használtad fel benne.

2012. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ez egy fordítás.. (angol szám alatt megy egy kép, meg rajta a szöveg magyarul) ilyen a youtube-on rengeteg van, és ezeket nem tiltották le, meg semmi, meg már ezelőtt is tettem fel én is vagy négy videót, amit nem tiltottak le, csak ezt az egyet... és még oda is írtam, hogy nem az enyém.. (persze ettől még felhasználtam)

És itt (amikor kérdez) mit írjak be? ha nem jót, akkor letilt?

2012. okt. 4. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a fordításokra sem vonatkozik kivétel. A szabály alapján ha más művét bármilyen módon, akár csak részleteiben felhasználod, azt letilthatják. Többszörös szabálysértés után (van, akinek 3 után) a fiókodat is törlik.


Erre pedig maga a figyelmeztetés a bizonyíték, és az hogy a Youtube elkezdte a videót a szabályszegés miatt tiltani.


Aki régen töltött fel, annak azért törlik lassabban a videóját, mert korábban nem volt ilyen hatékony és fejlett ellenőrzési rendszer, így sok millió videó jelent meg, de ugyanúgy szabálytalanul. Lassan, de azok is sorban eltűnnek.

2012. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor ezek után nem lehet feltenni fordításokat sem? és azt is letiltanák, ha nem menne alatta a zene? (mert végülis a szöveg sem saját, csak annyi hogy lefordítottam..)

Na meg.. akkor csak (zenénél) együttesek tehetik fel a saját számaikat? csak mert ugye ha valaki más teszi fel akkor az már nem az övé.. ?

2012. okt. 4. 17:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a választ..
2012. okt. 4. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:

A jogtulajdonos teheti fel. Ez lehet akár az előadó által irányított profil, vagy a menedzsmentje által, vagy a kiadók által.

Ilyen nagy kiadók által létrehozott csoportosulás például a VEVO. A VEVO-videókat mindig a tulajdonosa teszi fel, emiatt azok hivatalos és szabályosan lehetnek fent. Ezzel egy időben ha ugyanaz a zene más csatornán is szerepel, a jogi követelések miatt a Youtube-nál azt a tulaj letiltatja.

Ettől eltűnnek a másolatok, csak az eredetit nézik az emberek, így a nézettség után járó bevételt is a tulajdonos kapja (és osztja le az előadónak).


Például az, hogy elindult a magyar Youtube, szerződtek hozzá magyar jogtulajdonosok is, például a TV2. Bárki feltölti a videójukat, ők egy kérvény segítségével töröltetik is. Az RTL még nem szerződött, de mivel ők a tulajdonosai például a sok tehetségkutatós anyagnak, így sorban töröltetik az X-faktor, Csillag születik és egyéb műsorok feltöltött videóit.


A dalszöveg-videókkal nem tudom konkrétan mi a helyzet, hiszen azzal nem lehet visszaélni, és azt a neten szabadon terjesztik (maga az előadó is közzéteszi sokszor). Ha olyan anyagot csinálsz, amiben egy kép van és a szöveg, abba nem hiszem hogy bele lehetne kötni, de zene nélkül elég érdekes lenne a Youtube-on egy "diavetítés".

2012. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na igen.. :/ de rengeteget foglalkoztam ezzel.. mivel csúszott meg minden (rossz videoszerkesztő) ezért vagy 6x csináltam meg, meg a szöveggel is egy csomót szenvedtem.. szval.. gondolom ez van..
2012. okt. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!