Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyit érhet kb. ez a PC?

Mennyit érhet kb. ez a PC?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezredik ilyen kérdés srácok, de régebbi cuccoknál már nem sokat segít a google, vaterán meg mindenki annyit kér, amennyit nem szégyell, szóval az sem nagy segítség.


Alaplap: Gigabyte G31M-ES2L

Táp: Chieftec 500W

Processzor: Intel Quad Core Q6600 (stepping: G0)

Videokártya: Asus Radeon HD7770 1GB GDDR5

RAM: Kingmax 2×2GB 800MHz (nem KIT-es)

Merevlemez: Western Digital 250GB SATA2


További kérdés, hogy érdemes-e lecserélni a lapot egy DDR3-mat kezelő 775-ös lapra, a magasabb órajel és a nagyobb kapacitás miatt avagy fölösleges?


2012. szept. 29. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Cserélni szerintem felesleges, árban pedig kb. 70 000 Ft.
2012. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Pc ház hiányzik

táp pontos típusa is

(merevlemezé is /7200 e/)

.

nem érdemes 775 re cserélni

.

kb. 80-90ezer

2012. szept. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Használtan semmiképpen nem ér 90 000 forintot, ezt a teljesítményt megkapod ennyiért teljesen újan, garanciával.
2012. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

80-90 Irtam

és inkább töben kezdjd árulni minthogy kevesen és még engedjen de ez más kérdés

amugy nyugodtan irhatnál 90ezerét (nem 91 ért és összeszereléssel együtt és 4magos procival nem 3!)

De természetesen az alaplap nem ér fel egy új modernel ahogy persze így az egész gép sem

viszont 70ezret érte már nagyon nagyon keveselném

hisz 70ért nagyobb válsztékban ugy fele ilyen erös vagy legalábbis érezhetöen gyenéb gépeket szoktak árulni és codegen/hkc tápal

2012. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

*Mármint 90ezerért irhatnál új gépet ami valóban felér ezzel (persze rendben ez használt és elvult de hát ezt nagyon jól tudja mindenki)

viszont arra is kitérek hogy 80ezret sem diszböl irtam oda

melesleg mikor irtam még nem látam válaszod sem (bár nemhiszem hogy enek jelentösége lene :D )

2012. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A tápegység egészen pontosan Chieftec 500W CTG500

A ház az mindegy, egy alsó kategóriás szar, meg egyébként is már belebarmoltam sarokcsiszolóval egy 12 centis ventilátort. Szóval azért sem írtam, azt vegyük 0FT-nak.

Optikai meghajtót is azért hagytam ki, mert gondolom az is max 1-2 ezer (egy Samu DVD-író, lightscribe-os).

Szóval akkor a gépen teljesítményben szinte semmit nem dobna a 4GB DDR2 800MHz-es RAM-ok helyett, a 8GB DDR2 1333MHz-es RAM? Tehát a reális esélye nagyobb annak, hogy a processzorom lesz előbb kevés, mint a 4GB RAM? (Win7 Home Premiumot használok). Azon is gondolkodtam már, hogy ha elérek oda, hogy nem elég a proci - s mivel ez egy jól húzható processzor - akkor a húzáshoz másik RAM kell, mivel a Kingmax erre alkalmatlan, így RAM csere szükséges s a DDR2-es ramok viszonylag drágák. Szóval lehet jobban megérné egy DDR3-mat kezelő 775-ös alaplap, amibe "olcsóbban" kapok olyan RAM-ot amivel jól húzható a processzor? Figyelembe véve azt is, hogy használtan elég jó árban eladhatóak most a DDR2-es RAM-ok, így sikeres eladás esetén olcsóbban megúszható a lap és a RAM csere. Tehát ez némileg összetettebb, csak lehagytam ennek a levezetését...

2012. szept. 29. 17:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Sorry, a 8GB-nál DDR3-mat akartam írni. Már teljesen belekavarodok...
2012. szept. 29. 17:50
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha gondolod de szerintem platformváltásra készülj inkább

mire használod gépet? munkára?

mert hd7770 töl jobb is mehetne bele

775 alaplapokal vacakolni meg 1333 as ramokal ...

mikor Ivy már 1600 asokat támogat FX 1866 ost

.

AM3+ vagy 1155 re kéne váltani

vagy kihuzni egy komolyabb platformig amik lasan jönek (nem fm2 re gondolok, sejtésem szerint keveselnéd azt)

ddr3 árától ne félj hogy vészesen felmene

ddr2 viszont elégé megy lefele

én még most sem látom 775 1333 érelmét

de ha te így gondolod cseréld le

2012. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Játékra használom a gépet (de csak 1-2 játékra), a munkám az analóg, nem kell hozzá gép, csak az kell, hogy én legyek olyan, mint egy gép. Igazából jó volt ez a kérdés arra, hogy levezessem magamban a dolgot. Úgy döntöttem, hogy a gép marad egy darabig, a RAM-okat lecserélem, ha nincs jelentős különbség, DDR2 800MHz és DDR3 1333MHz között, akkor inkább veszek valami normálisabb RAM-ot, a két Kingmax-ot meg eladom.

Köszi mindenkinek.

2012. szept. 29. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!