Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek mivel töltsem el...

Szerintetek mivel töltsem el az időm, póker tanulásával vagy kezdjek el magamtól programozást tanulni?

Figyelt kérdés

A programozást csak magamtól, szakmát nem akarok szerezni vele. Azért nem tudok tovább tanulni, mert a szüleim munkahelye kétes, bár mikor megszűnhet nekik. Ebben az évben érettségizek, utána 2 éves szakács képzésre megyek (ingyenes). Na szóval, majd ez alatt a 2 év alatt szeretnék pénzt keresni, akarok rendes állást + passzív jövedelmet (póker vagy programozás). Gondoltam már most neki kezdek a tanulásnak, de nem tudom, hogy melyik legyen. A programozás érdekel, de sajnos nem vagyok jó matekból, a póker kevésbé. Viszont sok helyen halottam, hogy az online pókertermek csalnak, ezért kipróbáltam játékpénz el.

Olyan lapütközések jöttek amik a valóságban igen ritkák. És viszonylag kevés mentben is megfigyelhető volt. Pl. volt olyan, hogy 1 leosztáson belül 3 és 7-es drill volt. Szinte egymás után 3-szor flöss és hasonlók. Másrészről viszont nem tudom, hogy kb. 1 év alatt meg-e lehet tanulni annyira programozni, hogy egy kis zsebpénzt tudjak vele szerezni.



2012. szept. 25. 13:41
 1/7 anonim válasza:
Ha a matekod, ahogy írtad nem jó, sőt továbbmegyek, nem kiemelkedően jó, akkor a pókerbe bele se vágj pénzkeresési céllal. Jó móka elszórakozni pár ezer forintot havonta, de sosem fogsz eljutni arra a szintre, hogy huzamosabb ideig pénzt keress vele.
2012. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte választ, akkor a programozásnál maradok. Nem akarok ezekből megélni csak maximalizálni szeretném a pénzkeresési lehetőségeimet és, ha már van szabadidőm (sok) akkor hasznos dolgokra szeretném fordítani. A programozás mellett nyelveket is akarok tanulni. Minél több lábon akarok a földön állni. Másrészről hobbinak is megteszi, ha a későbbiekben nem is hasznosítanám, ezt a tudást, de például programozókra a jövőben és most is szükség lesz.
2012. szept. 25. 14:03
 3/7 AtthysKA válasza:

Több, mit 6 éve rendszeresen játszok, mellette osztok is. Hidd el, a programozással jobban jársz. És a rengeteg pénzből, amit a tisztességes és értékes szakmával megkeresel majd simán lehetsz boldog hobby pókeres. Míg ez fordítva nem igaz. A hivatásszerű megélhetési póker nagyon nem egyszerű, nemcsak jó matek, hanem rohadt nagy kitartás kell hozzá. Mert pár év múlva, több százezer hand és vagonnyi badbeat után már nem olyan vonzó a játék. Tanulj, élj és mellette járj le néha élő pókerezni.


A csaláselmélettel kapcsolatban: osztóként jómagam is rengeteg furcsa handet, hatalmas badbeateket, fantáziadús lapütközéseket leosztottam. Nincs olyan, hogy ritka lapütközés, csak olyan, hogy keveset látsz. A löss egy viszonylag gyakori kombináció, matematikailag gyakoribb mint a drill (kiszámoltam). Egébként is ha csak egy lap van nyerni, miért ne jöhetne le? Ha leosztok egy 10 fős asztalt: 20 lap, az asztalon riverig kimegy 4+3(burncards), marad a pakliban 25. Bármilyen 1 outnak 1:25 esélye van következő lapnak lenni. Ha még benn van a pakliban 100-ból 5-ször lejöhet a legnagyobb 1 outos badbeat is. Ez olyan borzasztó? Mindemellet nincs szükségük az online termeknek csalásra, nekik tök mindegy ki nyer, a rake az fix az övék.


"1 év alatt meg-e lehet tanulni annyira programozni, hogy egy kis zsebpénzt tudjak vele szerezni."

Ezt nem tudom, de nyereségesen pókerezni sem lehet ennyi idő alatt megtanulni. Egyszerűen kell a tapasztalat is a tanuláshoz...

2012. szept. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2012. szept. 26. 06:51
 5/7 anonim válasza:
Pókerezni meg lehet tanuli 1 hónap alatt olyan szinten, hogy keress vele. De ha anyagi nehézségeid vannak akkor messze kerüld el. A programozáshoz nem értek. Viszont a nyelvtanulással biztosan jól járnál, ha szakácsként kimész külföldre.
2012. szept. 27. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagy összeget keresni. Havi 40-50 ezer Ft, hogy be tudjak szállni a költségekbe itthon és, hogy, ha kell valami ne szüleimtől kelljen kérni. Jelenleg munkát nem találtam, mert még nincs érettségim és amiket néztem az mind vagy túl messze van (vidéken élek), vagy érettségi min. követelmény hozzá.
2012. szept. 27. 08:27
 7/7 Golan Trevize ***** válasza:
csinálj egy _nagyon_jó_ blogot, avgy készíts _nagyon_jó_ videókat, és ennyit a reklámbevételből is össze fogsz szedni.
2012. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!