Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Fájlmegosztás Windows...

SÜRGŐS! Fájlmegosztás Windows XP és Windows 7 között csak akkor lehetséges, ha mindkettő csatlakozik az internethez?

Figyelt kérdés
Nem tudom megoldani, hogy az asztali gépen (WinXP) és a laptopon (Win7) egyszerre legyen net, viszont sok adatot szeretnék átmásolni a laptopra és eddig olyan leírásokat találtam hozzá, amiknél kell, hogy mindkét gép csatlakozzon a nethez. Más megoldás nincs?
2012. szept. 23. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég egy sima FTP kábel a két gép közé, ahhoz nem kell internet...


[link]

2012. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 algopirin ***** válasza:
Ha ma akarod és mivel vasárnap van valoszinüleg nincs routered akkor kábeled se valószínű hogy lesz, relax majd holnap veszel egy ftp kábelt és újra felteszed a kérdést "van kábelem csak mit kell csinálni".
2012. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kábelt vettem hozzá ma délelőtt, össze is kapcsoltam a két gépet, de látszólag nem csinálnak semmit.
2012. szept. 23. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kereszt kábelt vettél, akkor az jó. Összedugod és beállítod a fix ip-ket a gépeknek: 192.168.0.x (egyiknél az x 1, a másiknál 2) utána már elvileg a win. fájlmegosztós cuccának működnie kell.
2012. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Egészen konkrétan ilyen a kábel.

2012. szept. 23. 17:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Sima egyszerű UTP is elég ehhez.


Ha 2 gépet összekötöd akkor elvileg a Windows ad magának egy IP címet, ezt meg tudod nézni a hálózati beállításokban, de jobban jársz, ha te magad kézzel adsz be egyet.


Majd ha ez megvan, akkor mehet a megosztás és kész, az egyik gépen beírod a másik IP címét, amit beraktál és látnod kell a megosztott fájlokat.

2012. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a kábel tökéletes.
2012. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Be is kell állítani, lásd link...
2012. szept. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Melyik rendszeren hol találom pontosan az IP-címeket?

2012. szept. 23. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Google lehet gyorsabban válaszol, de itt van 2-2 találat:

XP:

[link]

[link]


Win 7:

[link]

[link]

2012. szept. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!