Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régi asztali gépbe 14 éves...

Régi asztali gépbe 14 éves lány tud RAM-ot cserélni?

Figyelt kérdés

Gépembe kevés a RAM. Rendeltünk bele 2x 1 GB RAMot, ami elvileg jó bele. 533 MHz sebességű kellene, de csak 667-es van. ELVILEG jó bele. 3 napon belül visszaveszik, ha nem jó.


14 éves lány fejjel ki tudom cserélni, el tudom dönteni, hogy jó bele?


Hülye vagyok a gépekhez...



Valamint azt szeretném kérdezni, hogy mondemes netem van, ha veszünk hozzá routert, hogy tudjak telefonról internetezni itthon, (wifi) akkor melyik a legolcsóbb router ami használható?


Kertes ház...kertben is "elér a netsugár"?



Előre is köszönöm !!!


2012. szept. 23. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Gép oldalát felnyitod, és ahova tudod beteszed. Nem kell hozzá túl nagy tudás. Aztán bekapcsolod, ha indul jó, hanem indul nem jó. Utóbbi esetben vidd szakemberhez.

5 ezer körül vannak a legolcsóbb routerek. D-Link, Linksys, TP-Link, ASUS amiket javaslok.

2012. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
D-Link a modemem is...neten láttam már 2000ért..azok nem jók?
2012. szept. 23. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
2 rugóért router gyanúsan olcsónak tűnik... amit te láthattál, az esetleg használt vagy lopott lehet. Boltban, újonnan a legegyszerűbb, legrosszabb minőségű is többe kerül.
2012. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Karesz6969 ***** válasza:

Amennyiben az alaplapod - mivel írod, hogy régi - csak 533 MHz-es RAM-ot képes elkezelni akkor nem fog menni 557-tel. Meg kellene nézned a gyártó honlapját ott le van írva.

Egyébként úgy ahogy az 1. írta gond nélkül ki tudod cserélni (14 éves lány ez tetszett:D) semmi ördöngösség nincs benne csak arra kell figyelned, hogy a memória foglalat osztás (kis vágás a csatlakozó felületen) oda essen ahova kell. Ezek nem mindig szimmetrikusak.

Persze a gépet ki kell kapcsolni és húzd is ki a konnektorból mikor szereled az a tuti:-)

2012. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elvileg a gyártó honlapján úgy vagy hogy 400/533/667 MHz, csak a boltosok szerint nem biztos hogy jó...

a 14 éves lány..hát ha egyszer az vagyok, és még hülye is ?:D


a router pedig..

[link]



Árukeresőn...2200tól...

2012. szept. 23. 15:04
 6/10 Karesz6969 ***** válasza:

Nincs veled baj, nem vagy hülye:-))

Állj neki szépen, menni fog!

2012. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Neked nem lesz jó. Ez vezeték nélküli, a telefonod nem tud rácsatlakozni. Meg a Getnet "márka" elég... hátő...

Olyant keress, aminek antennája van! :)


(ne foglalkozz annyit a koroddal, azért mert fiatal vagy, még nem jelenti, hogy buta is!)

2012. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

a gépekhez tényleg hülye vagyok..suliban pedig kitűnő :D


akkor mutatnátok egy jó routert?

2012. szept. 24. 07:08
 9/10 anonim ***** válasza:

[link] ez, vagy ha esetleg a következő 1-2 évben lesz újabb laptop beszerezve, akkor:

[link] Én most vettem az utóbbit és teljesen meg vagyok elégedve vele. Az edigitálon már régebbi kép van raja. Az enyém is úgy néz, ki mint az első linken lévő, csak két antennával.

2012. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Itt vagy még kérdező?:)
2021. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!