Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopon akkumulátor állapotje...

Laptopon akkumulátor állapotjelzései?

Figyelt kérdés

Van a laptopon egy olyan hogy az akkumulátor állapotjelzései .. és ha az ki van pipálva azt jelzi hogy ki kell cserélni az aksit mert rossz.


De ha meg nem pipálom ki ugyanúgy feltölti és tudom használni ..


Ez miért van? Valóban rossz már az aksi vagy ez a win7-nek valami hibája?


2012. szept. 17. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
ilyennel én is találkoztam, de tény, hogy akku hiba :)
2012. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha be van pipálva is tölti, meg tudod használni, azért van, hogy akit nagyon zavar, az kikapcsolhassa. És azt jelenti a jelzés, hogy olyan mértékben elhasználódott az aksi (50-60%, vagy több), hogy bármelyik pillanatban hibás cellához érhet és kikapcsolhat, ilyesmi. Az enyém pl 24%-nál rendszeresen lelövi, ugyanilyen jelzésem van, de van, akinek teljesen véletlen időpontokban hal meg a gép. Lényeg a lényeg, azt jelzi, hogy ki kellene cserélni és nem megbízható a használata.
2012. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Meglehet, mert novemberben lesz 2 éves a laptop. Mondjuk mostmár bánom, hogy nem asztalit vettem. De ha veszek is hozzá új aksit, eldöntöttem olyat fogok ami ha feltöltődött kikapcsol.. nem tölti és tölti és tölti továbbra is a már feltöltött aksit. Mert szokásom elfelejteni kihúzni a töltőt.
2012. szept. 17. 22:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Ettől a gépnek lehet valami baja, hogy így használom? .. vagy ha lekapcsol ez miatt? Vagy inkább vegyem ki az aksit és használjam inkább áramforrásról?
2012. szept. 17. 22:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Közvetlenül nem lesz semmi baja (a többi hardvernek), de ha kikapcsol, akkor az egy szabálytalan leállítás, amit a Windows nem szeret, sem az éppen használt fájlok.


Nem muszáj kivenni, nekem is benne van, de 10-20 percnél tovább nem hagyom már aksin.

2012. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helpet! Ment a zöld kéz!
2012. szept. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!