Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassú az ÚJ laptopom,...

Miért lassú az ÚJ laptopom, amin ráadásul alig van cucc?

Figyelt kérdés

Dell inspirion mini, Windows 7-es.


4 hónapja kaptam, de 2 hete belassult, mindent lassabban tölt be. Alig van rajta kép, dokumentum, program stb. Arra gyanakodtam, hogy vírusos, mivel 1 hónapig nem volt rajta vírusirtó (lejárt a trial), de most felraktam az Avast-ot (szintén próbaverzió), amivel végigfuttattam egy gyors vírusellenőrzést. Nem talált semmit.

Lemeztöredezettség-mentesítő meg nem tudom, hogy használna-e, mivel mint mondtam, alig tettem rá pár dolgot.

Mivel gyorsíthatnám fel?



2012. szept. 17. 20:21
 1/8 A kérdező kommentje:
kaptok zöld kezet, csak lécci írjatok valamit.
2012. szept. 17. 20:24
 2/8 anonim ***** válasza:

- amelyik programot nem használod azt uninstalláld

- Futtatás - msconfig - Automatikus indítás fülön szedd ki azon programok elől a pipát amit nem gyakran használsz, fölöslegesen ne töltse be indulás előtt

- használj CCleanert, esetleg (régi program, de használható) RegCleaner-t, hogy a fölösleges "regisztrációs adatbázis" bejegyzéseket, és átmeneti állományokat töröld

2012. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sziaa :) elég fura... avastot cseréld le microsoftos vírusírtóra [link]


lemeztöredezettség az sokszor segít meg a lemezkarbantartó


külső behatás stb volt esetleg vagy kékhalál?


minden eszköz fel van telepítve?


milyen programok vannak még fent?


msconfig... rendszerindításnál szedd ki ami nem kell (pl: adobe, google) esetleg toolbarok meg ilyen szarságok nem települtek egyes progikkal?

2012. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Felteszem a CCleanert akkor, csak attól féltem, még az is lelassítja pluszban. Pedig 1-2 hete még gyors volt.

Az msconfig-ot is ismerem. Ezekről szerinted leszedhetem a pipát?:

Java (TM) Platform SE Audio Updater

Adobe reader and acrobat manager

Adobe acrobat

Synaptics pointing Device driver

Microsoft office 2010


Nem értem, hogy pl. az Office minek tölt be induláskor? Ha leveszem a pipát, és megnyitok utána egy word dokumentumot, akkor azért betölti, nem?


A toolbarok meg ezek a hülyeségek sajnos mindig vannak, mert volt olyan, hogy le kellett valamit töltenem és akkor jöttek a letöltéssel, bár amit ki lehetett x-el, hogy nem kérem, az ki x-eltem. Letörölni nehezen lehet őket. Most az inetrnet explorer-en pl. ez a kezdőlapom ( [link] próbáltam leszedni, és nem vagyok annyira hülye, de nem ment.


Az ingyenes vírusirtót nem tudtam. le kell szedjem az avastot, hogy ezt tudjam telepíteni? Ezt csak akkor lehet letölteni, ha eredeti a windowsod. nekem az, viszont Winodws STARTER..Akkor is eredetinek számít? minden starter, még a word is :S

2012. szept. 17. 21:14
 5/8 A kérdező kommentje:
mar sikerült feltenni az új vírusirtót is, tök jó.
2012. szept. 17. 23:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Az avast rohadtul fogja a gépet! Az office 2010 erőforrás igényes! A többit már írták!
2012. szept. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Synaptics pointing Device ez maradjon a többitől szedd ki a pipát. Meg még egy füllel előtte a szolgálatásoknál, alul pipáld be a minden microsoft szolgálatás elrejtése és hasonlóakat szedd ki.
2012. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaaa és persze minden program futni fog, ha szükség lesz rá.... de feleslegesen a háttérben nem fog futni :)
2012. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!