Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzorom miért csinálja ezt?

Taylortimothymatthew kérdése:

Processzorom miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy CPUZ program segítségével megnéztem mennyi MHZ-n megy a processzorom,teljesítmény alatt hogy viselkedik. Nos azért is néztem meg, mert már egyszerű böngészés is problémát okozott, játékoknál pedig rendszeresen szinte ÉLVEZHETETLEN. A problémám az, hogy az I5 ös processzorom egyik másodpercben normálisan 3200mhz-n működik (teljesítmény alatt ) aztán egy másodperc és 700mhz-n és így ingadozik... Meg említeném hogy nem 700-es 3200mhz között mozog, hanem ugrál ... és ezért még a youtuben sem tudok zenét hallgatni,böngészni egyszerre mert SZAGGAT a kép,hang. Játékoknál nagyobb arányban meg a processzorom tökéletesen de így is szinte minden 10.percben komplett befagy a kép/gép és csak teljes áramtalanítás után tudom újra használni a gépem. " így a vincseszterem megy tönkre". Szóval mi lehet a probléma a processzorommal ? Még mielőtt hívnám a garanciás ügyfélszolgálatot mit tehetek, hogy esetleg ne kerüljön szervizelésre a gép ?

2012. szept. 13. 17:20
 1/5 A kérdező kommentje:
2012. szept. 13. 17:25
 2/5 anonim ***** válasza:
A kép a processzorterhelést mutatja, semmi köze az órajelhez, amúgy meg ha nincs szükség nagy teljesítményre a modern processzorok mind alacsonyabb órajelen járnak. Mellesleg egy i5 700MHz-en is viszi a böngészőt, valami más probléma lesz, kapcsold ki az energiagazdálkodást hátha változik valami.
2012. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Teljesítmény centrikus módban van a notebook
2012. szept. 13. 17:53
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Pedig én eddigiekböl csak garancia szervízt látom megoldásnak

mivel ez valami igen komoly hardveres hiba lehet

.

szoftveres olyan lehet ha buheráltad windows t

netán tutod nélkül vagyis

VÍRUS?

virusirtót mit használsz? futatad már? állandó védelme van?

ird le pontsan melyik

és gépre nemlehet hogy feleslegesen automatikusan futó programokat tetél?

feladat kezelöt megnézhetnéd

.

de mint irtam ez szerintem biztosra komoly hardveres hiba alaplap roszúl kezeli a szorzókat szóval lehet cserélik és ez lene a legjobb számodra föleg ha a cserëlt teljesen hibátlanul fog müködni

de hát te dolgod...

2012. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

néztem a gépet mindenel : avast,nod32 stb.. "eredetivel" és semmi..

a windows eredeti 64b ultimate, az is erdeti,

de probaltam home premiumal 64b el is.

2012. szept. 13. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!