Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudhatnám meg a root...

Hogyan tudhatnám meg a root jelszót?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve volt telepítve a gépre a Linux,de fogalmam sincs ki telepítette, de nagyon fontos lenne hogy tudjam a root jelszót. Honnan tudhatnám meg?
2009. júl. 30. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
van valamilyen jogosultságod a rendszeren, vagy fizikailag hozzáférsz a vinyóhoz? az utóbbinál egyszerűbb a helyzet. Bepakolod egy xp-s gépbe felteszel egy progit ami látja a linux partíciót, aztán megszerzed az /etc/passwd fájlt, illetve ha árnyékolt akkor az /etc/shadow fájlt. Ha ez megvan akkor ráengeded a "john" nevű progit és imádkozol hogy ne legyen hosszú az "elfelejtett" jelszó...
2009. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokkal gázabb a helyzet,mert be se tudok lépni,ugyanis már nincs hely,a lemez megtelt (tudom,hülye voltam) és a rootból akartam törölni,de azt még életemben nem kellett használnom,csak egy mezei linux user lennék és áh... bánom már nagyon hogy nem hagytam elég helyet :S
2009. júl. 30. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A vinyókiszedés még mindig megoldás valamilyen szinten...
2009. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Beszéltem hozzáértővel és valószínűleg az lesz...
2009. júl. 30. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!