Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ennyi kék halálom?

Miért van ennyi kék halálom?

Figyelt kérdés

Ma délután vettem a gépembe RAM-ot (összesen most 4gb RAM van benne eddig 2gb volt). Beleraktam, bekapcsoltam, talán használtam 20 percig és bejött a kék halál. Ez természetesen ismétlődött egymás után többször is. A legtöbbször még addig sem jutottam el, hogy bejöjjön az interneten a kezdőlap mert már behozta a kék halált. Az utolsó 2 hibakódot sikerült feljegyeznem:

STOP: 0x000000D1 (0x0CF4DADC, 0x00000002, 0x00000001, 0x8C48473F)

STOP: 0x000000D1 (0xC32BD705, 0x00000002, 0x00000008, 0xC32BD705)


és azt írta, hogy DRIVER_IRQL_LESS_OR_EQUAL

és azt írta még, hogy tcpip.sys - Address 8C48473F

Nem tudom mit jelenthet, de ha egymás után kb. 6-szor kék halál jön be az biztos semmi jóra nem vezet.


2012. szept. 6. 18:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és a gépet azóta is csak csökkentett módban tudom használni. Amint visszatérek a rendes módhoz, még az internet sem jön be, de már kidobja a kék halált.
2012. szept. 6. 18:38
 2/8 anonim ***** válasza:
nem jó a RAM, vidd vissza és cseréld ki, tuti a RAM a hibás
2012. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pár tipp:

1. Próbáld ki, hogy megcseréled a 2 RAM modult a foglalatokban. Tehát amelyikbe az újat raktad, abba tedd a régit, amelyikbe a régi volt, tedd át az újat. Ebben nem tudom mi a logika, de nekem egyszer bevált... O.o

Vagy nem tudom, hány slot van benne, lehet próbálkozni az üresekkel, hogy mindig átrakod.


2. Vedd ki a régi ramot, és csak az újat hagyd benne, és használd úgy próbaképpen.


3. Hagyd benne csak az új RAM-ot a gépben, és nyomj neki egy memtestet. Fusson le legalább 8-10 szer. Ha hibás a RAM, jelzi. Akkor is hibát jelez, ha az alaplapod vezérlőjével nem szeretik egymást.


Ha ekkor nem lesz hiba, rakd vissza a régit is, és újra memtest, ha ekkor lesz hiba, a két RAM modul balhézik össze.

2012. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

(első vagyok)

nekem is a RAM viszgálatot bukott meg az egyik 2X2 GB RAMom volt de a csávó kicserélte mert volt garancia ha neked is van akkor használd ki

2012. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma délután vettem a RAM-ot. A csávó ott bontotta ki a szemem előtt. És próbáltam már az összes slotba berakni. 4 slot-om van összesen tehát volt választásom bőven, de mindenhol ugyanaz volt. Most kiszedtem a RAM-ot azóta jó a gép tehát biztos, hogy ezzel volt a baj. Holnap vissza is viszem a boltba.
2012. szept. 6. 20:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg az is lehet baj, hogy nem ugyanaz a márkája a két RAM-nak ? Mert a gyári RAM ami benne volt a gépben az Kingmax amit ma vettem az meg Samsung.
2012. szept. 6. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Táp mérete és márkája?
2012. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tápnak nincs köze ehhez mert amióta nincs benne az új RAM azóta megint rendesen fut a gép.
2012. szept. 8. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!