Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tápegységben is zúghat a...

Tápegységben is zúghat a ventilátor, ez már a végét jelentheti?

Figyelt kérdés
indításnál elkezd zúgni a gépem, nem túl hangos de lehet hallani hogy nem oda illő. nem a procihűtőm,rendszerhűtőm nincs, videókártyáról lespórolták így kizárásos alapom mardt a táp. azt mondják ez hülyeség mert ha már az zúg akkor minimum mint egy repülőgép olyannak kéne lenni. ha megütögetem kicsit a gépet abbahagyja. pörögni pörög rendesesn de ez a hang nem természetes..
2009. júl. 28. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom ki mondta, hogy csak úgy zúghat, mint egy repülő, zúghat az halkan is, egy ideig, aztán majd lesz hangosabb.

Cseréld ki, mármint a ventillátort, a tápegységet nem kell.

2009. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ki lehet magát csak a ventit is benne? nem kell ilyenkor az egészet?
2009. júl. 28. 20:04
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
A tápegységgel ne nagyon babrálj, hacsak nem értesz hozzá. Ne felejtsd el, ha a gépbe nyúlsz előtte mindenképp áramtalanítanod kell, a saját érdekedben. Egy tápegység megjavítása több pénz, mint egy új. Párezer forintból meg is van egy profi táp.
2009. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
perszee áramtalanítani szoktam előtte. akkor tényleg nem nyúlok hozzá mert nem értek hozzá. pár ezer forintért profi táp? én csak hirtelen rákerestem, nem tudom neked mennyi az a pár ezer de amit találtam 14ezer kapásból, és az még lehet nem is a csendes fajta hát köszönöm nem hiányzik pluszba ez a kiadás de itt vidéken a számtechboltok még pakolják az árakat gondolom. mert ami most van benne 4500as de nyilván nem szeretnék kisebbet.
2009. júl. 28. 20:18
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha a VGAn, CPUn nincs hűtő, akkor annyira teljesítményigényes gép nem lehet, szóval valószínűleg elég bele egy 5000 forintos táp.


Így látatlanban persze nem tudom megmondani mi a helyzet a gépeddel, meg hogy lehet megjavítani, de ha beviszed a szervízbe elkérnek egy vagyont a drága idejükért, meg még egy vagyont, ha esetleg cserélni kell benne valamit, tehát ésszerű választásnak tűnik az új táp vásárlása.

2009. júl. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Egy ventillátor csere azért nem egy új táp ára szokott lenni.

Néhány csavar és két forrsztás kicserélni.

De arra tényleg figyelj oda, hogy előtte húzd ki a tápból a hálózati vezetéket.

Ja és ha már úgyis szétszedted akkor érdemes a port is kifújni belőle sűrített levegővel, vagy ha jó a tüdőd az is elég.

2009. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Áramtalanítás után is feszültség alatt van pár alkatrész(pl kondik), szóval csak óvatosan!
2009. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Kezdésnek próbáld kitakarítani.

Gép kikapcsol, áramtalanít. Ezután a dugj egy nem áramvezető lapot a táp hátuljába (hurkapálca darab, jégkrám pálcikája, stb), ennek az a célja, hogy ne "pörögje túl" magát a venti. Ezután porszívóval nekiesel.

Amennyiben nem jött be, akkor érdemes cserélni a ventit.

(Ideiglenesen javíthatod, ha a ventillátorról leszeded a cimkét és 1-2 csepp szilikonolajat teszel rá, de alapvetően nem éri meg vacakolni vele.) Természetesen áramtalanítás után kiveszed a tápot, leszeded a burkolatot. Kiveszed a ventit, de az áramköri lapot hagyd. Vezeték elvág, végét megblankol. Új venti vezeték rövidre vág, végei megblankol. Megfelelő színeket összeköt, és zsugorcsővel szigetel. Szigetelőszalagot semmiképp ne használj.

Így elkerülöd a forrasztgatást, és a táp teljes szétszedését...

2009. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ceri ***** válasza:
100%

Vigyázz a táppal!


Én egy szétszerelt, elvileg áramtalanított tápot úgy tettem gajra, hogy csavarhúzóval hozzáértem asszem egy kondihoz, ami egy jó nagyot szikrázott. Azzal a táp meg is döglött, pedig én is csak ventilátort akartam cserélni.


Ennek ellenére azt mondom, hogy kár lenne eldobni egy jó tápot a ventilátor miatt, csak figyelj oda a kondikra.


Egy csepp (de nem több) műszerolaj valamennyit használhat a csapágynak. Én már javítottam így meg egy GPU ventilátorát, ami már alig tudott forogni. Kiszereltem, porvédő le, kimostam mosószeres vízben, kiszárítottam, egy csepp olaj, és még használtam jó fél évig. Aztán meg amúgy is cseréltem a VGA-t.


A táp ventilátora ugyanúgy tud zúgni, mint bármi másé. És ugyanúgy azt is ki kell pucolni, mint mondjuk a CPU-ét.


Amit leírtál, abból egyértelmű, hogy csapágyas, a táp ventilátor. Ha nagyon zavar, vagy nem pörög rendesen, akkor cseréld ki, csak figyelj arra, amit írtam.

2009. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hú én nagyon nem értek hozzá, ebből azt hiszem szervíz lesz..ma kiporszvóztam a tápot ahogy tudtam de nem sok változást tapasztaltam, talán egy picit csendesebb
2009. júl. 29. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!