Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne gyorsabb a...

Mennyivel lenne gyorsabb a számítógép, internet az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb teljesítményű asztali számítógép (pl. 1 GB memóriával), amelyen Win7 rendszer van. Ezt a Win7 rendszert kb. 2 éve telepítették rá, azóta csak a rendszer "frissítve" van, vagyis automatikusan letöltődnek a Win-hoz kiadott frissítések. Továbbá automatizált defragmantáció van rajta. Viszont a gépnapi szinten több órát kapcsolódik az internetre, és azt aktívan használják is.


Ha nem csak az egyéb frissítéseket telepítenénk (telepítődnének autoatikusan), hanem magát a Win7 rendszert 100% újratelepíteném (tehát adatmentés után teljes mértékben formáznám a merevlemezt), az mennyit gyorsítan a gépen. Volna értelme? Vagy több lenne vele a munka, mint amennyivel gyorsabb lenne utána?


2012. szept. 4. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
gépadatok ?
2012. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Még csak gyorsabb sem lenne, amik már telepitve vannak frissitések azok mind újra felkerülnek.

Amivel gyorsulsz azok a felesleges programok elindulásnáak tiltása, pl. nem használsz 3 féle böngészőt megfejelve 16 féle bővitménnyel, nem indul el a skype az msn és a facebook messenger egyszerre stb.


Ha most újratelepited a géped épp ide jutnál, hisz te igy szereted használni.

2012. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Csak annyit tudok róla, amit leírtam. 1 GB memória van benne. Tudom, hogy ez nagyon kevés adat, de ennyit tudok.



A kérdésem lényege az lenne, hogy a komplett újratelepítés (formázással) valóban nem gyorsítana semmit szinte, annyira nem lehetne észrevenni?

2012. szept. 4. 20:31
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
ha 2 éve vant fent akkor megevett már a windows is 1-2 virust nem hogy az internet de a géped is gyorsabb lehet töle :)
2012. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
47%
Igen, gyorsabb lenne a fentebb leirtak miatt. Próbálkozz a ccleanerrel is előbb. www.ccleaner.com azt hiszem.
2012. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Kettő és fél percig gyorsitana, épp addig mig a megszokott programjaid nem kezded el feltelepiteni. Sőt, még lassabb is lenne, egy zsáknyi frissitést kell újratelepitened Természetesen ha most 16db virus eszi a hardvered akkor javulni fog, de a virustalanitást nem igy kell megoldani.
2012. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Felgyorsulna, de mivel visszatennéd majdnem az összes adatot, visszatennéd az összes programot szinte ugyanott tartanál. Ettől függetlenül egyébként 1-2 évente újra kell telepíteni a Windows-t. Vagy mondjuk úgy, eléggé javasolt.
2012. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
47%
de igen. ha újratelepíted a gépet felszabadul a fizikai memória is. mivel törlöd a merevlemezről a dolgokat így sokkal kevesebb adatot kell neki feldolgozni.. de aki már jó párszor telepített újra gépet az ezt alapvetően tudja.. kérdezz meg bárkit (aki telepített már gépet vagy kétszer :))
2012. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
52%
Én is próbáltam újratelepítéssel segíteni a dolgon, de csak ideig-óráig ment. A programok, bővítmények lassítanak. msconfig-ban beállítható mi induljon, az sokat segít. Pl csak a win és a vírusirtó .... Ez segített nekem.
2012. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért kéne a merevlemezen lévő dolgokat feldolgoznia és mi az ami ezt feldolgozza?:P

Kérdezzek meg olyat aki kétszer telepitett operációs rendszert? Jól sejtem, hogy ez te vagy?:D

2012. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!