Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell újra telepíteni egy...

Hogy kell újra telepíteni egy gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hülye vagyok infóból, szerelőhöz nem tudom elvinni, ismerősöm pedig nincs, aki újra tudná rakni a gépemet. Problémája amúgy, hogy nagyon-nagyon lassú lett, vírusokat jelez és folyamatosan felugrálnak ilyen hirdetések az oldalakon, pedig elméletben le vannak tiltva a ilyenek. A víusirtót próbáltam(többet is), de egyik sem ölte ki őket. Kérésem az lenne, hogy valaki esetleg eltudná magyarázni, hogy kell újratelepíteni? Illetve, ha újratelepítem, akkor újból fel kell rakni minden programot külön a gépre(pl. az office-t, böngészőket stb...)? Nincs eredeti windowsom, szóval azt is csak letölteni tudom...

Légyszi értelmes, normális válaszokat írjatok!

Előre is köszönöm!

21/L


2012. aug. 14. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogod, berakod a Windows telepítő CD-t (vagy pendrives telepítőt készítessz), bebootolsz róla és feltelepíted - egyszerű mint az egyszer egy, de biztos találsz róla mindenféle tutorial írásokat meg videókat is az interneten, ha nem sikerülne. Ajánlom, hogy formázd is a lemezt (fontos adatokat előtte mentsd le, mert el fognak veszni). Igen, mindent újra kell majd telepíteni, hacsak nem készíteszz biztonsági mentést - de ha tényleg annyira rossz állapotú a rendszered, nem biztos hogy ez segítene. Na és persze kevesebb programot telepíts fel, egy böngésző is elég, legyen tűzfalprogramod meg víruskeresőd, valamint ne nyiss meg minden szemetet, ami az e-mail fiókodba érkezik. S lehetőleg g-mailt vagy egyéb okos levelezőt használj, ne freemailt vagy citromailt mert szah a spam-szűrője.
2012. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha Gyöngyös környéki vagy tudok segíteni,nekem van ismerősöm aki ért hozzá.
2012. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Golan Trevize ***** válasza:
Nulladik lépés: ADATMENTÉS, mielőtt még akár csak megfognád a telepítő CD-t...
2012. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!