Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Ubuntu (Linux) a...

Melyik Ubuntu (Linux) a legmegbízhatóbb?

Figyelt kérdés

Hallottam már arról, hogy az Ubuntut félévente frissítik, viszont az LTS verziók sokáig jók. Én le is töltöttem az Ubuntu 12.04 LTS-t, és egy barátom és egy program segítségével feltettem USB-ről. A hardvereket megismeri, de a grafikus kártyát valamiért nem, pedig egyből két drivert is ajánl hozzá, melynek nevében pontosan ott van. A kártya nVidia GeForce, a számára most nem nagyon emlékszem, azt hiszem GT 9500. A kártya 512-es.

A The Sims 3 alapjáték és a The Sims 3 Nemzedékek meg van eredetiben. Szeretném feltenni az Ubuntumra. A sima Wine (vörösbor) nem csinál semmit, el sem indul. Egy másik Wine-nal (valami hq, fehérbor) felraktam a Sims 3-mat, elindul, majd kiírja, hogy nem tudta azonosítani, hogy jogtiszta-e a termék. Internet az van. Megnéztem egy youtube-os videót, amin Ubuntu 10.04-en vörösborral tökéletesen felrakja a Sims3-mat. Én rontok el valamit a telepítésnél talán, vagy jobb lenne más Ubuntut használni? Ha igen, akkor melyiket a legcélszerűbb?


2012. aug. 12. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A linux mint is ubuntu alapú és az most nagyon sikeres, de nekem nem jön be, de azért egy próbát megér, lehet hogy neked tetszeni fog.Én a suse alapú linuxokat kedvelem.
2012. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:

A videokártyád típusát lspci, lshw vagy a dmidecode megmondja.

A wine-os kérdéshez nem tudok hozzászólni, de biztos nem veled fordult elő először a világon. Google lesz a barátod.

Elsőnek magára a hibaüzenetre keress rá.

2012. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze, google a barátom. Te nem, úgyhogy kímélj meg ezektől a kommentektől...

A google volt az első. Aztán bing. Aztán yahoo. Aztán barátok. És most írok ide.

2012. aug. 13. 11:33
 4/4 kovpet ***** válasza:

Teljesen jó szándékkal adtam tanácsot egy kérdésben neked, erre te meg ezt válaszolod. Szép...

Azt ne várd el, hogy megmondja valaki pontos és mindenre kiterjedő választ. Az csak akkor lehet, ha valakinél pont felmerült ami nálad és még pont emlékszik a pontos megoldásra.

Ha a válaszom alapján nem tudsz elindulni azt sajnálom.

2012. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!