Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy az OpenGl ne 1.2, hanem 1.4 legyen, mert emiatt nem fut egy játék?

Figyelt kérdés
A kérdés egyszerű, a válaszok zöme ömlik az interneten rá. Megoldja a problémát valamelyik? Nem. Magyar oldalon válasz: Frissítsd a monitor kártyád szoftverét. Egyszerű nem? Nem. A monitor kártyám integrált Via/S3 PM880. Angol honlapon kinevetik érte a hasonló helyzetben lévő kérdezőt. Miért ilyened van, hagyd a fenébe nem fog menni. Kösz. Kis keresgélés után azért letöltöm a frissítést, de semmi nem változik. Sandra Light jelzi még mindig OpenGL 1.2! Letöltök millió "driver update"-t, átnyálazok millió fórumot. Sorba jönnek a szokásos válaszok: Frissítsd a drivert, jah Via/S3, akkor hagyjuk, nem fog futni a játék. Nos, ez a monitorkátya 64 MB-os. Az csak nem lehet rossz! Emlékszem a lelkem eladtam volna egy 8 MB-os S3 TrioVirge-ért, csak végre fusson a Neverhood! Mindent elhiszek. Elhiszem, hogy ez a videókártya gyenge (Bár hogy, ha 64MB-os), elhiszem, hogy nem futhat emiatt az OpenGL 1.4 (bármi is legyen az),de nekem senki ne magyarázza meg, hogy egy 2006-ban vásárolt laptopon nem tud elfutni egy DoomsDay Engine, ami lejátszaná a Doom2-t, amit 1999-ben játszottam egy DX86-sal??? Hovájutott a Cyber világ? Ezt nem tudják megmagyarázni a kockafejüek, még akkor sem, ha azt hiszik van rá magyarázatuk. Ha valaki meg tudja oldani a problémámat nagyon megköszönöm, de ne jöjjön senki azzal, hogy frissítsek drivert, meg gyenge a monitorkártyám. Doom2-ről van szó!

2012. aug. 5. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A videokártyán nem tudsz segíteni. Az adott verziójú OpenGL támogatáshoz kell, hogy bizonyos áramkörök benne legyenek, azaz hardveres támogatás kell. Ezen driver nem segít, aki frissítést ajánlott, az szimplán csak tippelt, vagy nem ért hozzá.


Az, hogy 64MB-os, semmit se jelent. Se a videokártya tudását, se az erejét nem befolyásolja. A videokártyán lévő RAM éppen azért van, amiért magában a gépben is van RAM. Abban dolgozik, abban tárolja az adatait, de a számítási teljesítményhez vajmi kevés köze van.


Szerencsére a problémát teljesen más megközelítéssel nagyon könnyen orvosolható. A DOOM 2 alapból DOS játék. Régen, amikor '99-ben játszottad, akkor is DOS módban futott, még akkor is, ha Window 95/98 alatt ment.


Nincs más dolgod, mint ezt a DoomsDay modot kihajítani a kukába, és letölteni az eredeti DOS-os változatot, majd a világ legjobb és legnépszerűbb DOS emulátorában, a DOSBoxban futtatni.


Itt van hozzá a link:

[link]


Találsz hozzá használati útmutatót is, meg mindent. Nem mellékes, hogy ebben minden más régi DOS játék is simán elfut, tehát ha egyéb játékokkal is akarsz nosztalgiázni, itt a lehetőség.


Magát a DOOM 2-t letöltheted TPB-ről, megveheted Steamről (ekkor alapból előre konfigurált DOSBoxszal kapod), vagy csak simán google vadászat útján is megkeresheted.

2012. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A válasz nagyon jó. Természetesen rendelkezem DosBox-al és nagy örömömre használom is. Jelen esetben a különleges .wad fájlokat szerettem volna kipróbálni, amelyek viccesebbé teszik a régi élményt. Még mindig nem értem, hogy egy doom, doom2,heretic stb. lejátszására készített program miért nem fut el egy ezerszer erősebb gépen, mint ezen játékok kitalálásakor bárhol fellelhető gép, és hogyan lehet opengl verziót feljebb nyomni és azt miért is kell? Nem a doom2 lejátszása a lényeg a kérdésben, hanem a programozok észjárása érdekelne, miért találnak ki olyan felületet, amelyhez atomerőmű kell, miközben "csak" egy általad is igen jól leírt egyszerű "DOS" felület kell ezerkilánzázkilenven akárhányból?
2012. aug. 6. 05:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Azokat a wad fájlokat szerintem bele tudod rakni az eredetibe is. Próbáld meg, hátha működik.


"Még mindig nem értem, hogy egy doom, doom2,heretic stb. lejátszására készített program miért nem fut el egy ezerszer erősebb gépen"


Mert nem az eredeti programot futtatod, hanem annak egy olyan módosítását, ami a tiédnél jobb videokártyákra íródott. Ennyi az egész. Újraírhatnánk a DOOM 2-t Directx 11 rendereléssel, ugyanez lenne a helyzet, és még több ember lenne, aki nem tudná futtatni.


"és hogyan lehet opengl verziót feljebb nyomni és azt miért is kell?"


Az eredeti játék nem használ OpenGL-t, így nem nyomták fentebb, hanem inkább arra írták meg ezt az újabb motort. Valószínűleg akkor, amikor ez készült, már elterjedt volt.


"Nem a doom2 lejátszása a lényeg a kérdésben, hanem a programozok észjárása érdekelne, miért találnak ki olyan felületet, amelyhez atomerőmű kell"


Mert tudják, hogy az eredetit bárki tudja futtatni. Ha újítani akarnak, akkor meg kihasználják az újabb hardverek tudását. Egyébként nem kell annyira erőmű, egy 2003-as Geforce FX vagy Radeon 9xxx már simán megbírkózik vele. Jelenleg, 2012-ben OpenGL 4.2-nél járunk, amihez bizony DX11-es kategóriájú hardver kell.


"miközben "csak" egy általad is igen jól leírt egyszerű "DOS" felület kell ezerkilánzázkilenven akárhányból?"


Itt megint felhívnám a figyelmet arra, hogy egy modról van szó, aminek egyik lényege pont az, hogy szakítson DOS-os időkkel, és egy új, modernebb motort rakjon a játék alá, amivel már a windows rendszerek is jobban elboldogulnak.

2012. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értjük egymást, illetve értjük, hogy mit akar a másik mondani, kérdezni, csak nem találkozik a két dolog. Tisztában vagyok azzal, hogy a kereslet mozgatja a világot és ezt azzal érjük el, hogy igényt, szükségletet generálunk. Ez érthető, felfogható. Nem is vitatkoznék soha vele. Tudom, hogy a videókártyám nem jó az új játékokhoz (bár millió meg egy most kijött játék vígan szalad rajta), csak az nem akar a fejembe férni, hogy ez akár hogy is nézzük CSAK! DOOM. Fusson Windows felületen. Ez elég gyenge érv a készítőktől. Ezért legyen Geforce videókártya a laptopon. Tudom, hogy a laptopot nem játékra találták ki, főleg nem az enyémet, de a DOOM-ot sem arra, hogy 2011-es gép konstrukción fusson. Manapság már néhány karórán is elmegy, és nem hinném, hogy erősebb lenne a gépemnél. Erről az jut eszembe, hogy a COD2 sem fut a gépemen, miközben "súlyosabb" játékokkal megbirkózik a gépem, annyi a baja, hogy nem ATI vagy Geforce kártya ketyeg benne és a hivatalos PATCH sem használt. Csak egy DOOM-ért nem fogok új laptopot venni. Ettől függetlenül a válaszok tökéletesen illeszkedtek kérdéseimre, köszönöm őket. Valahogy mégis hiányérzetem van és erről nem a választ adó tehet. A .wad fájl simán nem működik bemásolással, feltételezem van másik (nevezzük emulátornak) emulátor, ami majd megoldja gondjaimat. Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 6. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Ehhez a "csak doom" részhez még annyit hozzátennék, hogy nézd a dolgot programozói szemszögből is. Programoztál már DOS grafikát? Nagyon gáz. Eleve nem 3D grafikához való. OpenGL? Ezerszer jobb. Ez is egy fontos érv lehet amellett, hogy miért döntöttek amellett azon kívül, hogy jobban fusson windows alatt. Ha a mod esetleg elérhető más oprendszerekre is, pl. linux, OSX, akkor meg főleg indokolt volt az OpenGL használata.
2012. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy újabb érdekes, ehhez kapcsolódó problémába futottam, amely ezt a kérdést tovább feszegeti. Szerettem volna egy 1996-os játékkal játszani. Shadows of the Empire. A játék betöltődik, de a "mozgó" részek nem látszódnak. Érdekes kérdés, hogy a textúra látszódik, de a játék motorja által mozgatott képek nem! Utána olvastam ennek is és adtak ki Patch-et ezen probléma elhárítására, amit le is töltöttem a Lucas Arts honlapjáról. Nem hozott megoldást. Ebben az esetben is a software-rel támogatott "játék mód" megoldaná a gondjaimat, mivel kérhetem a főmenübe, hogy hardware-es 3D helyett inkább ez legyen, de az valamely érthetetlen ok miatt nem megy. Itt is szerintem valami "titokzatos" informatikus hókusz-pókusz lehet a dologban, mivel ez a játék Nintendo64-re is íródott, azt a rom-ot megszereztem és emulátor segítségével játszható ezen a gyenge monitorkártyán rossz szoftverrel! Tudom, hogy az emulátor másfajta környezetet hoz létre és ezért futtathatom ezt az ósdi játékot, de azért már kezditek érteni miről beszélek. :)
2012. aug. 15. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!