Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy igen érdekes Windows 7...

Egy igen érdekes Windows 7 probléma?

Figyelt kérdés

Nos,akkor kezdjük az elejéről. 4 vagy 3 éve kb feltettem a Windows 7 Ultimate nevű új Windows-ot. Eleinte jól is futott,semmi baj nem volt vele,tényleg jó volt. Aztán fél éve kezdődtek a problémák. Az egér lefagyott,nem lehetett készenlétbe rakni,mert egyből (ha nem voltam gépközelbe sem),elindult és pörgött minden ezerrel,de se kép se hang. Ezt csak 2 resettel lehetett megoldani. (1 hogy rájöjjön a hibára és még 1,hogy kijavítsa). Na meg iszonyat lassú volt a vége fele már a gép. Így nem is lepődtem meg,hogy beadta a kulcsot a Windows ma reggel. Fogtam magam, dobtam egy format és újra raktam ugyanazt a Win 7-et,ami alapból rajta volt.2-3 évig jól működött az,ráérek majd akkor újra rakni. Minden jól lezajlott. Csak volt egy kis gond. Ugye elindítod a gépet akkor jön alaplap,boot,és aztán a windows indítása szöveg. Na most ez Windows indítása kis zászló mütyür régen ilyen 20-25 mp alatt rosszabb esetebe is betöltött már,most ez több mint 2 percbe telt.Aztán Üdvözöljük szöveg után 2 mp alatt felállt a rendszer,na de azért 2 perc még is csak sok egy windows indításnak.Jó gondoltam én,nincs valami feltelepítve rendesen. Felraktam a videokártya az alaplap és a proci drivereit meg még dobtam egy töredezettség mentesítést és egy Víruskeresést is. (Már a kezdetektől NOD 32 használok szóval az nem lehetett gond) Indítanám újra hátha most jó lesz,de megint egy 2 perces Windows indítása szöveg várt. Jó legyen,úgy is mindig készenlétbe teszem az meg pár mp. Rakom be készenlétbe,oké leáll gép villog és 1 mp se telik bele és megint a jól ismert se kép se hang és a 2 reset, persze.


Így,most azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy még is mit csináljak? Hiszen most telepítettem újra a Windowst. Tök ugyanaz minden program (1 Tűzróka megy Winrar,ja meg a NOD) még is,olyan lassú ez a windows indítása hogy az hihetetlen. Na meg persze, ha legalább készenlétbe tudnám tenni, de nem...


Kérem,aki tud valami jó dolgot,segítsen


Köszi előre is.


Ja igen és itt vannak a gép adatai


Alaplap: Asus P5QL-PRO

VGA: ATI 4670 HD 512 mb

CPU: INTEL E5800

4 giga ram

és ez a fos Windows 7 Ultimate 64x


Igen még egy kérdés...


Windows XP 64 bit létezik? És jó? A Régi időkre visszagondolva az XP-vel nagy ritkán volt gond,szóval visszaváltanék rá szívesen...



2012. júl. 26. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ilyen problémáim ezzel az Ultimattel. Lassú meg befagyott állandóan! Én 64 bites Home Premiumot raktam rá és azzal tökéletesen működik!
2012. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyanús, hogy a vinyód haldoklik. Amikor 2 percig a windows indítása szöveg látszik, akkor a HDD led mit csinál?
2012. júl. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Én azért évente újratelepítem a rendszert, nem hagyom ilyen sokáig. Töredezettségmentesítést milyen gyakran végeztél?

Én is merevlemez hibára gondolok, töltsd le ezt és nézd eg milyen állapotban van.

[link]

2012. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a választ mindenkinek! Lehet,hogy tényleg ez a Windows Ultimate a ludas,mert letöltöttem ezt a Hard Disk Sentinel-t és a teljesítmény és a kondíció kiváló,bár egy kicsi meleg 38-40 fokos. Miközben tölt be Windows indítása folyamatosan villog a led (2 HDD-m van,nem tudom ez számít-e. Most elindítottam a gépet és nem töltött 2 percig,hanem teljesen normális volt. Remélem ez nem egyszeri alkalom
2012. júl. 27. 12:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam töredezettség mentesíteni,ez volt talán 3 éve az első :D :S Tudom nagy hiba,de lusta vagyok. Majd mostantól. A Windowsnak azt mondják,nem olyan jó a töredezettség mentesítő programja. Mi erről a véleményetek?
2012. júl. 27. 12:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik,rendbe jött. Bár még készenlétbe nem tudom tenni,de egye fene,jó lesz így. Köszönöm mindenkinek,aki segített!
2012. júl. 27. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!