Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Px és cm között mi a váltószám?

Px és cm között mi a váltószám?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 12:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 (nem tudom te vagy e #7 is)

nem is az egyező méretet írtam, hanem hogy a felbontás bár ugyanaz mindkét készüléknél, mégis az egyik készülék mérete 10xese a másikénak. azaz a 10x akkora TVn a pixelek mérete is 10x akkora lesz ugyanolyan felbontás mellett

a második résznél az meg nyilvánvaló, hogy a nagyobb felbontás nagyobb méretben részletesebb képet eredményez (már ha a nyomtató saját felbontási határán belül van). csak hogy jön ez ide? és miért is nincs köze a monitorokhoz/kijelzőkhöz?

és ha #7 vagy, akkor miért cáfolod meg önmagad ezzel a kijelentéssel?

2012. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a #7-es és a #10-es válaszoló is.

De tudomásom szerint nem cáfoltam meg magamat a két válasszal.

De nem tudom megérteni, hogy miért jöttök többen a kijelzők pixelének fizikai méretével, hogy ennyi meg annyi. A kérdező #8-as hozzászólásából egyértelműen kiderült, hogy nem fizikai cm-re gondolt, hanem grafikai programban használatos váltószámra. Erre jössz és összehasonlítod két kijelző méretét aminek ugyan az a felbontása. Értem mit írtál csak, hogy nem segít a válaszadásban mert nem erre volt kíváncsi a kérdező.

2012. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

grafikai programoknál ugyan úgy nincs egy pontosan meghatározott px/cm (vagy px/inch, azaz dpi) arány. pl. Photoshop alapértelmezetten 300as dpi-t ajánl, de ettől el lehet térni nagyságrendi mértékekben is. még csak hardveres korlátja sincs (leszámítva a hatalmas helyfoglalást extrém magas dpi értékeknél...), mint a kijelzők esetében...

sőt, egy pixelnek még csak nem is kell feltétlenül szabályos kör/négyzet alakúnak lennie (pl. NTSC Widescreen filmeknél egy pixel 1.21x szélesebb mint magasabb)

így pláne nem értem, hogy lehet egy pontos váltószámot állítani a 2 mértékegység között...

2012. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!