Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ettől lehet valami baja a...

Ettől lehet valami baja a laptopom aksijának?

Figyelt kérdés
Még szinte új a laptop, márciusban kaptam. Egyik ismerősöm aki egy kicsit ért az ilyen dolgokhoz azt mondta, hogy úgy használjam hogy teljesen feltöltöm és amikor 100%on van aksiról használom és lemerítem 10% környékére és újra feltöltöm és újra lemerítem. Másik ismerősöm szerint semmi baj nem lesz ha 100%on is a töltőn hagyom. Nem szeretném ha valami baja legyen az aksinak, mert az osztály társamnak is van egy 10 éves laptopja aki úgy használta, hogy folyamatosan töltőn volt és 10 percet bír most már az aksija.
2012. júl. 20. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A mai aksiknak nem lesz semmi baja de azért havonta 1-2 merítsd le (de nem teljesen) vagy pedig szedd ki a gépből és jól csomagold be egy fóliába.
2012. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egen, ismerős probléma, én is ahány helyen utánanéztem annyi verziót hallottam. Személy szerint én mindig bedugva használtam a gépem és kb 2-3 naponta húztam ki. Az akksim így két és fél évet bírt ki. Most is használható, de most már kb 1 óra alatt csutkára merül (mondjuk nekem 17-es, erős laptopom van, új korában is csak 2 óra körül bírta az akksi).
2012. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"10 éves laptopja"

Ember, ennyi idő alatt minden akku tönkremegy. Már 4-5 év is szép idő, minden tutujgatás mellett is.

Ha van rá mód használd töltőről, az akkut ne vedd ki, felesleges.

2012. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Eddig én úgy használtam, hogy feltöltöm 100%ra és lemerítem 10%ig ahogy az első ismerősöm mondta. Így 4 hónap alatt semmi változást nem vettem észre negatív irányba, viszont amit csodálok, hogy apám a netbook-ját úgy használja, hogy ágyon van egész végig, és már vagy 5-6 hónapja nem lett kihúzva a töltő, vagyis 5-6 hónapig folyamatosan töltötte. Viszont amit én csinálok attól nem lesz semmi baj? Mert eléggé féltem a kicsikét, még teljesen új :)
2012. júl. 20. 13:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Feltöltöd, aztán lemeríted. Azt hiszem nem nagyon lehetne jobban gyorsítani az akku elhasználódását. Már csak az rontana a helyzeten, ha rendszeresen kikapcsolásig lemerítenéd.
2012. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hangzik valami jól..:D Akkor viszont megfogadom a tanácsotokat és töltőről használom, amikor tudom. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 20. 13:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem lassan két éves a laptopom. Szinte minden nap többször is lemerítem. Párszor teljesen nulláig is lemerült de még mindig bírja vagy 2 órát. De persze újonnan ment vagy 5 órát akkuról.
2012. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az akku persze főleg azért van, hogy használjuk, nem azért hogy kímélgessük. Minőségtől függően nagy lehet a szórás, a tied jó fajta lehet, ha így bírja a strapát.
2012. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!