Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a hangfal-erősítő-hifi...

Mi a hangfal-erősítő-hifi között a különbség?

Figyelt kérdés

Melyik mire jó? házibulikhoz melyik jó? mennyibe kerülnek?


linkeket is elfogadok, de nagyon nem tudom ezeket..



2012. júl. 13. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hangfalakból van aktív és passzív.

A passzív csak egy doboz amibe különböző megfontolások alapján, hangszórókat építettek. Az aktívba pedig magát az erősítőt is beleintegrálják.


Az erősítő egy olyan áramkör, amely a bemeneti jelet változatlan alakkal, de magasabb energiával adja ki. Több szempont szerint lehet osztályozni őket, de erre most nem térek ki.


A High Fidelity vagy hi-fi pedig egy szabvány, amely a reprodukált hang vagy kép magas minőségét garantálja.



Házibulikhoz én mindenképpen aktív hangfalakat ajánlanék. Ezeknek elég a jelszintű forrás (pc, lemezlejátszó, cd-lejátszó stb.). Igaz, hogy nem garantálják a legmagasabb hangminőséget, de ez nagy hangerőnél (és bizonyos piamennyiség után) úgyse szokta zavarni a közönséget. Viszont, cserébe kedvező az ár-teljesítmény értékük.


[link]


Ez egy kínai cucc, de a házat már evvel is le lehet bontani és ráadásul nagyon olcsó. Egy meghallgatást mindenképp megér. Jóval drágábban, persze lehet minőségibb cuccokat venni, de kérdés mennyi rá a keret. Mint mondtam, véleményem szerint, egy próbát mindenképp megér.

2012. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyonszépenköszönöm :)
2012. júl. 13. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Megj.: a "hangfal" egy helytelenül elterjedt magyar kifejezés.

Valójában a hangfal csak egy síklap hangszórókkal, ritka jószág.

A hangdoboz vagy hangláda lenne a korrekt kifejezés minden dobozszerű hangsugárzóra.

Hangsugárzó: gyűjtőfogalom.

2012. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!