Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » No signal a monitoron, mit...

No signal a monitoron, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene:

Gép bekapcsolásakor NO SIGNAL-t ír ki a monitor, a zöld led világít, tehát bekapcsol a gép. Már ki lett takarítva a gép, és Insert-tel újra is indult, vissza lett állítva korábbi időpontra, jó volt ment minden, de...

ki lett kapcsolva a gép, és a következő bekapcsoláskor megint ugyanaz a hiba. Kb 3 éves, mit tudok tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ui: nem vagyok számítógép zseni, csak próbálkozom, így lécci részletezzétek mit csináljak :(



2012. júl. 12. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a monitort, esetleg egy másik géppel, de a saját kábelével. Utána a monitor csatlakozót, rendesen bent van-e a gépben. Ha videokártyád van, akkor az rendesen ül-e az alaplapban. Ki is veheted a kártyát, monitorcsatlakozót, és újra vissza, hátha érintkezés probléma.
2012. júl. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
már ki próbáltuk, de nem vezetés és nem kimozdulás, sajna másik gépen nem tudjuk kipróbálni a monitort, de valószínű azzal nincs gond, mert visszaállítással a kikapcsolásig nem volt gond, minden ment simán:(
2012. júl. 12. 12:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a windows feltelepíti a video drivert a rendszervisszaállítás után, és emiatt nagyobb felbontáson indul. Nincs ezzel gond, csak tudni kell kezelni.


A gép bekapcsolása után rögtön nyomogasd az F8 billentyűt, míg egy menü meg nem jelenik, amiben olyanokat látsz, hogy csökkentett mód, csökkentett mód hálózattal stb.


Ebből a menüből válaszd ki azt, hogy VGA mód (640x480). Úgy el fog indulni anélkül, hogy szétesne a kép. Bejelentkezés után állíts be egy olyan felbontást és frekvenciát, amit a monitorod támogat.

2012. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"A gép bekapcsolása után rögtön nyomogasd az F8 billentyűt, míg egy menü meg nem jelenik"


Ja, hogy bekapcsoláskor van kép? Ez egy fokkal jobban hangzik. :D

2012. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha már az elején se lenne kép, akkor kicsit nehéz lenne a rendszervisszaállítást használni, nem?


Ha mégsincs kép már az elején se, akkor kérjük a kérdezőt, fogalmazza meg a problémáját kicsit pontosabban és érthetőbben.

2012. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nincs kép, csak azt írja no signal, viszont ha úgy kapcsolom be, hogy az Insert-et lenyomom, akkor megjelenik a kék ablak, ahol a következők vannak:

-indítás normál módban,

-indítás csökkentett hálózattal

-indítás csökkentett parancssorral

-indítás csökkentett módban

utolsóval tudom visszaállítani a rendszer időpontot, akkor megy addíg míg ki nem kapcsolom a gépet este, utána reggel ugyanaz a hiba, no signal, hiába várok semmi nem jelenik meg csak ha insrtet lenyomom a bekapcskor, de mindig vissza kell állítanom a rendszert :(

2012. júl. 12. 14:08
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ha már az elején se lenne kép, akkor kicsit nehéz lenne a rendszervisszaállítást használni, nem?"

Igen, ezen én is elgondolkodtam. :)


"Gép bekapcsolásakor NO SIGNAL-t ír ki a monitor"

Ezt viszont akkor nem tudom, mit jelent pontosan. Mert ugye a felbontás, színmélység bekapcsoláskor még fix, később áll be egy megadott értékre, ha már elindult az oprendszer.

2012. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valamiért nem kap jelet a monitor, de olvastam valahol, hogy a biost lehet állítani ha insert-et nyomom bekapcsoláskor és nyomva tartom. bios nem jött be, de legalább rendszer visszaállítást tudtam csinálni, amivel ment a gép, bíztam benne, hogy ez megoldja a problémát, de reggel be akartam kapcsolni és ugyanúgy nem kap jelet a monitor, de biosba így sem tudok bemenni, hátha ott a baj.
2012. júl. 12. 14:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Insert-el lett csak kép, amúgy semmi.
2012. júl. 12. 14:21
 10/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ah nem vagyok érthető.

átfogalmazom:

tegnap:-bekapcsoltam- NO SIGNAL, vártam, semmi

-kikapcsoltam(alul kinyomtam amit nem szeret)

- lenyomtam az INSERT billentyűt,és nyomva tartottam, bekapcsoltam

- még mindig nyomom az insert-et, megjelenik a csökkentett bekapcs lehetősége(az a 4 amit fenntebb írtam)

- elengedem az insert-et, csökkentett módban, rendszer visszaállítás, magától újra indul, megy és minden ok

-este kikapcsolom rendesen a gépet

-reggel bekapcsolom, és, megint semmi: NO Signal, nem kap jelet

én arra gondoltam, hogy a biosban lehet valamit elállítottak, vagy olyat töröltem le a gépről amit nem kellett volna, vagy jön a kék halál?

2012. júl. 12. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!