Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A videókártya elvesz a ramból?

A videókártya elvesz a ramból?

Figyelt kérdés
mármint az a kérdésem hogy ha van egy alaplapi videókártyám akor az elvesz a ramból ugy-e? és ha kicserélném egy nem alaplapira akkor is venne el belőle?
2012. júl. 11. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az alaplapi VGA-k rendelkeznek saját VRAM-mal, tehát nem vesznek el.
2012. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ha ha ujjat veszek bele akkor az venne el belőle?
2012. júl. 11. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Az alaplapi videóvezérlő 99%-ban a rendszermemóriát használja, de ez nem nagy vérveszteség, csak emiatt ne vegyél videókártyát.

Milyen rendszerről van szó, mert alapfelhasználásra elég lehet az integrált vga is, mennyi ramod van?

2012. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, rosszul fogalmaztam. Az integrált VGA-k vesznek el a rendszermemóriából. Ha veszel egy VGA-t és azt az alaplapra csatlakoztatod, annak már lesz saját VRAM-ja.
2012. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

'. ne beszélj zöldségeket.


Az alaplapra integrált videóvezérlőknek nincs saját memóriájuk, hanem minden esetben a rendszermemóriából /RAM/ "fogyasztanak/.

Amennyiben kicseréled videokártyára, annak van saját "fedélzeti" memóriája, és csak azt használja.

2012. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
zsolti1987 986 mb ram a ram és 64 mb az alaplapi VGA.1024 megás a ram de ezekszerint a VGA 64 mb le is veszi belőle. szeetnék VGA-t cserélni mivel már elég gyenge a mostani
2012. júl. 11. 16:46
 7/9 anonim ***** válasza:

csilla0701

Van olyan alaplap amely rendelkezik úgynevezett SidePort memóriával amely az az alaplapon található, kifejezetten az integrált videóvezérlőhöz és ezt használva működik rendszermemória nélkül is.


Kérdező milyen a jelenlegi konfigod(processzor,alaplap) és milyen felhasználásra vennél VGA-t?

2012. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát mivel ez ilyen pályázatos gép elég gyengge :S intel celeron cpu 2.53 GHZ hát egyenlőre játéknak mert szeretnék egy próbát tenni vele az nfs most wanteden.régen is ment a játék de pixeles volt a kép és a kocsikon nem voltak árnyalatok és kipróbálnám ha uj vga t veszek akkor ez megjavule vagy sem.Persze nem csak ezért kell hanem amiken eddig játszottam azokat tudjam nagyon felbontásban játszani.
2012. júl. 11. 17:01
 9/9 anonim ***** válasza:

#5

Akkor megismétlem még egyszer, mert úgy tűnik, nem vetted észre a korrigálásomat.


Első vagyok, rosszul fogalmaztam. Az integrált VGA-k vesznek el a rendszermemóriából (kivétel: lásd Zsolti kommentjénél). Ha veszel egy VGA-t és azt az alaplapra csatlakoztatod, annak már lesz saját VRAM-ja.

2012. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!