Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell csinálnom a géppel?

Sanker kérdése:

Mit kell csinálnom a géppel?

Figyelt kérdés

kezd megtelni a D meghajtó, szinte percenként kiírja, hogy kevés lemezterület, így jópár program nem vagy csak korlátozottan működik, internet is nehézkes,ezért a partíciókkal szeretnék valamit alkotni, pl átméretezés így nyerhetek pár GB helyet,már 2-3 erre alkalmas progit letöltöttem, de nem akarnak feltelepülni, vagy elindulni, a másik probléma pedig, hogy partícionálás előtt biztonsági másolatot készítenék DVD-re vagy CD-re, viszont ezek RAW fájlrendszerré változtak, így nem sikerült az adatokat átmenteni

mindkét problémát többféle módon akartam helyrehozni, de nem jártam sikerrel

először a RAW fájrendszert kellene átalakítani FAT-ra, hog tudjam használni,majd egy normálisan működő programmal partícionálni a C és D meghajtó méretét


help


2012. júl. 7. 04:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy RAW fájlrendszer. A RAW (nyers) azt jelenti, hogy formázatlan, azaz nincs rajta fájlrendszer. Magyarul a rajtuk lévő adataid elvesztek.
2012. júl. 7. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy elvesztek tehetsz egy próbát.

Valószínűleg a partíciós tábla sérült, és ezért RAW fájlrendszernek nézi a Windows és formázni kellene. Egy formázással megoldódna a gondod egyik része, de ha formázod akkor nehezebb, de nem lehetetlen a rajta lévő fájlokat visszanyerni.

Én azt ajánlanám, hogy először próbáld meg lementeni róla a fontos fájlokat, ha lehet egy másik hdd-re. Ha meg van a mentés a hdd-t amire mentetted távolítsd el a gépből és formázd meg.

A fájlokat megpróbálhatod visszanyerni a

Get Data Back

Restoration

Recuva programokkal.

2012. júl. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!