Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Váratlan STOP : 0x0000007E...

Váratlan STOP : 0x0000007E kékhalállal mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy drága laptopról van szó, sose lett megmozdítva benne semmi és csak fél éves. Csökkentett módban indul, nem telepítettem semmit mostanában, csak egy progit amit azóta mindenhonnan kiirtottam. Lehet hogy valami a hang vagy videokártyával van, mert amikor működött néha kihagyott a zene vagy beszaggatott egy búgó hanggal. Mit tegyek?
2012. júl. 4. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdő számítógép felhasználók kézikönyve

-5. fejezet, hiba keresés és megoldás


Ha a számítógép üzemeltetése során valamilyen hibaüzenettel találkozunk, érdemes első sorban a böngészővel rákeresni a hiba kódjára.

[link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

A szoftverek fejlesztői számára talán ismert a hiba és mivel több százmillió számítógép felhasználó van a világon, bizonyára más is találkozott már a hibákkal. Ilyen módon fórumokon is találhatunk módszereket vagy ötleteket a megoldásra.


Ha átböngésztünk néhány fórumot és a szoftvergyártó terméktámogatása sem tudott segíteni nekünk, magunk is tehetünk fel kérdéseket a megfelelő fórumokon. Ez esetben nagyon fontos, hogy a hibakód mellé írjuk le számítógépünk adatait, a használt operációs rendszert, hogy mióta áll fenn a hiba, milyen programok futtatása esetén jelentkezik. Ezzel megkönnyíthetjük a segíteni szándékozó fórumozók dolgát.

2012. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy tényleg segíteni próbálsz -e vagy csak egy fricska a számítástechnikai tudatlanságomra. Rákerestem természetesen és a legtöbbjét kipróbáltam, gondoltam hátha van egy alternatív megoldás erre ami általában beválik egy konkrét fent megadott szituációban (pl BIOS nem lehet elavult mert csak fél éves a gép stb.)

Köszönöm azért!

2012. júl. 4. 18:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként az az érdekes, hogy kékhalálnál nincs rendszerüzenet csak eszméletlen sok szám a zárójelben.

Tehát a teljes hibaüzenet: STOP:0x0000007E (0xFFFFFFFFC0000005, 0xFFFFF88006CC05C6, 0xFFFFF880009A8A38, 0xFFFFF880009A8290)

2012. júl. 5. 11:20
 4/4 Fidrix válasza:
Tanulj program nyelven :) Amúgy meg passz... Nekem sokszor bootolni akar a gép (már megvan oldva) és bioszban 1-2 dolgot kellet állítani és jó lett , ám kékhalál után csökkentett mód , újra indítás majd normálban probáld meg , ha nem jó akk bioszban néz szét , de ha az se válik be akk sajna újra kell rakni :/ Vírus , beszart a windwos , hardver hiba stb...
2012. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!