Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS! Mi lehet a baj?

SOS! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon furcsa dolgokat kezdett produkálni a gép, és fogalmam sincs mitől lehet.


Március környékén lett újrarakva, akkor mindent megcsináltak rajta, memóriát teszteltek, stb. Teljesen jól működött minden, úgy kb. júniusig. Akkor kezdtek előjönni a problémák. Óránta kb. kékhalált kap, a memóriára hivatkozva. Leáll rajta minden. Ma délelőttig még tudtam skypeolni pl.. Na ez megszűnt, ha be akarok lépni most már, akkor kijön egy üzenet, hogy a "skype működése leállt, a windows értesít önt ha megoldást talál a problémára". Egyes dolgoknál, ha rákattintok az ikonjukra, (pl. Firefox böngésző) nem reagál a gép. Elkezd tölteni, aztán abbahagyja, és kész, nem történik semmi. Egy játék sem működik már. Legyen minecraft, vagy Crysis 2 kaliberű program, tök mind1, valamilyen hibával leáll, vagy kékhalál, vagy leesik az FPS kb. 10-re, és úgy is marad, amíg nem indítom újra a játékot, vagy pl. Crysis.exe leáll, stb., de ezek úgy 10 percente, szóval játszani már gyakorlatilag nem lehet rajta. Az előbb a Google Chrome is leállt rajta mindig, a shockwawe flash összeomlott fél percente, szóval volt itt minden, csoda, hogy most ezt engedi megírni egyáltalán. De napról-napra egyre rosszabb a helyzet, úgy, hogy semmi különöset nem csinálok szinte a géppel, csak youtubeozok, meg játszok. Nem töltögetek le semmit se, nem vírusos a gép.


Mitől lehet ez, és hogy lehetne orvosolni?


Arra gondoltam, hogy talán a nagy meleg miatt, mert nem igazán bírja a gép. De 9 óra van, nem igazán van meleg, mellettem megy a ventillátor maximum fokozaton ráadásul.



CCleanert lefuttattam, kipucolta a gépet. Alig van telepítve valami, 2-3 játék, meg a skype, + a steam. Ennyi.


Ha lehet, gyors válaszokat kérnék, mert attól félek, holnap már a gép sem fog elindulni, és a legközelebbi szervizt 2 hét múlva tudjuk megejteni. Eszméletlen, ahogy szép lassan minden bekrepál rajta, naponta romlik el valami szinte, ma pl. a skype, meg a mozilla...


UI. Lefuttattam egy memória tesztet közbe, 1 hibát talált, ami ismeretlen, és a gép gyártójához kellene fordulni vele. Ez okozhatná az ÖSSZES kellemetlenséget?


2012. júl. 3. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég durva.Lehet egy kemény virus de akár hardverprobléma is lehet,a legvalószínűbb hogy a memóriával van gond.Honnan tudod hogy nincs vírus?Amiért a virusírtó nem fogta meg nem azt jelenti hogy biztos tiszta a rendszer.Nem tudom milyen vírusírtód van de még a legjobb védelemnél is becsúszhat egy ismeretlen vírus.Előszőr ezt kéne letudni aztán memóriatesztet kéne csinálsz memtest86 segítségével.Ha ezt nem tudod megcsinálni és ennyire nem értesz hozzá akkor mindenképp szervíz,mert ha vársz vagy ha belepiszkálsza rendszerbe úgy hogy nem értesz hozzá, tovább romolhat a helyzet.
2012. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném hogy megpróbálhatod újrarakni a windowst teljes merevlemezformázással hogy az összes partíció üres legyen,és ha vmi fontossabb dolog van a gépben akk nem ajánlott direktbe rámenteni pl.egy pendrivera,ajánlott egy megfelelő linux disztrót(ajánlott a partedmegic) kiírni live cd vagy live usb-ként és átvizsgálni egy portable antivirussal nehohy fertőzött legyen.Persze amit eddig leírtam az csak akkor lehet megoldás ha egy kórokozó támadta meg a géped,ha hardverprobléma áll fenn akkor továbbra is a szerviz az ajánlott.
2012. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Avastot használok, eddig egész jól kiszűrte a vírusokat. Elindítottam rajta egy alapos víruskeresést, úgy hagytam a gépet 1 órára, de most visszaérve nézem, hogy közben kapott 1 kékhalált és újraindult a rendszer... Kezdhetem elölről.


Megpróbálom a memtestet, nem értek túlságosan a gépekhez, de hátha menni fog. Valószínűleg a memóriával van a baj, és vihetem a szervizbe... Pedig szinte nemrég hoztam vissza onnan.


Köszi a segítséget, ment a zöld kéz!

2012. júl. 3. 22:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!