Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem játsza le a DVD...

Miért nem játsza le a DVD lejátszó?

Figyelt kérdés
Van egy 24 részes sorozat, amit letöltötem és kiírtam DVD-re. A gépem lejátsza (itt e gy plusz kérdés, h a gépem miért nem adja normálisan be az ékezetes betűket a felirat a film alatt, pl á helyett ß-t ad be ) a filmet, de a DVD nem játsza le... Olyasmit írt ki, h nem játsza le a HD-t....akkor ha ez HD, hogy lehet átalakítani, hogy le tudja játszani?

2012. júl. 3. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A DVD lejátszón asztali lejátszót értesz?

Ha igen.

Az asztali DVD lejátszó normál keretek között nem tesz különbséget HD vagy Normál minőségű filmek között. A fájl formátumában már igen. Pl. lejátsza az .avi .mpeg .mp4 filmeket. De ezek lehetnek felbontásukat tekintve HD minőségűek is és a DVD lejátszónak le kellene tudni játszani. Én inkább arra gondolok, hogy a DVD lejátszód nem ismeri azt a kodeket amivel le kelenne játszania a filmeket. Számítógépen azért megy mert ott megvan az a kodek ami letudja játszani.

A DVD lejátszódnak a dobozán vagy a leírásában benne van, hogy milyen formátumokat kezel. pl. divx 3.x, 4.x 5.x kódolásúakat...stb. Nézd meg és konvertáld át erre a formátumra a FormatFactory vagy a Freemake Video Konverter nevezetű programokkal. Mind kettő ingyenes és könnyen használható.

2012. júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem asztali, hanem rendes :D Philips, ami elviekben mindent lejátszik.....Divx, mp4 stb.... azért nem értem, mert a képet, mint magát filmet nem adja be,csak a felratot és a hangot.... szval hallok meg olvasok mindent, csak nem tudom ki beszél stb. ez még a furcsa benne...:S
2012. júl. 4. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!