Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meddig birja egy gep kikapcsol...

Meddig birja egy gep kikapcsolas nelkul?

Figyelt kérdés

Angliaban vagyok, es a csalad akiknel nem kapcsolja ki a gepet.

Meddig fogja birni a gep?

bocsanat nincs ekezetem itt.


2012. jún. 30. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi probléma, akkor elég sokáig...Én járattam már a gépem 5-6 napig egyhuzamban, de a munkahelyemen egyes masinák megállás nélkül mennek hóünapok óta (időnként van egy restart és ennyi).
2012. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem terheli annyira a hardvereket, mintha óránként ki-be kapcsolgatnák, szóval nem fog elromlani idő előtt semmi, ha valami igen, akkor az "normál" használat mellett is bármikor elromolhat.

Ha valaminek mégis csökkenne az élettartama, az a HDD, és a processzor.

Megfelelő hűtés mellett nem káros, de értelmetlen árampazarlás hacsak nem ipari mennyiségben torrenteznek, vagy egyéb módon töltenek, hanem csak úgy megy, hátha odaül valaki.

2012. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első áramszünetig. Ha mezei win (és nem valami értelmesebb oprendszer), akkor 1-2 hónap után kritikán aluli mértékben belassul majd, de ez legyen az ő bajuk. Mindenesetre lehetőség szerint kerüld el azt a gépet nagy ívben, nehogy kiderüljön, hogy a "keleti barbár" tönkretette... ...
2012. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem torrenteznek, bar most nezem, hogy fut a hatterben valami allshare progi
2012. jún. 30. 23:09
 5/5 anonim válasza:

# 3: Havonta egyszer a frissítések miatt úgyis újra kell indítania. Ami még mindig nem árt neki annyit, mintha valaki minden este kikapcsolja és minden reggel bekapcsolni.


Igen, az áram valóban több lesz, de ha nem te fizeted, akkor érdemes megfontolni, hogy soha ne kapcsold ki a gépet. Úgy kihúzza évekig, míg aki minden éjszaka kikapcsolja hol ez durran el, hol az durran el benne. Tudom, mert rendszeresen hívnak gépeket javítani és általában olyankor száll el az alaplap 1-2 éven belül, a vinyó 1-2 éven belül, vagy döglik be a cooler, esetleg a táp, ami rosszabb esetben az egész gépet magával viszi, ha valaki rendszeresen kikapcsolja.


Ha ezáltal havi 5000 forinttal több marad a zsebében, ami egy év alatt 60000, abból tudja pótolni a kiesett hardvereket, a vinyó kivételével, de arról meg tud biztonsági másolatokat készíteni.


Ha viszont valaki fix összeget fizet a lakhatásért áramhasználattól függetlenül, akkor nem hiányzik a plusz költség a nyakába.

2012. júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!